Son Dakika Haberleri: Helikopter Düştü 5 Personelin Durumu İyi Yangın Tespit Köpeği Sabotaj Şüphesi Aradı Ama Bulamadı

Helikopter Düştü 5 Personelin Durumu İyi Yangın Tespit Köpeği Sabotaj Şüphesi Aradı Ama Bulamadı

3 yıl önce

SABOTAJ ŞÜPHESİ BULAMADIİzmir'in Menderes ilçesi Gümüldür Bölgesi'nde devam eden ve 500 hektarlık alanda etkili olan orman yangınında sabotaj ve kundaklama olasılığına karşı İl Jandarma Komutanlığı araştırma başlattı.

Helikopter Düştü 5 Personelin Durumu İyi Yangın Tespit Köpeği Sabotaj Şüphesi Aradı Ama Bulamadı, System.String[]

SABOTAJ ŞÜPHESİ BULAMADI


İzmir'in Menderes ilçesi Gümüldür Bölgesi'nde devam eden ve 500 hektarlık alanda etkili olan orman yangınında sabotaj ve kundaklama olasılığına karşı İl Jandarma Komutanlığı araştırma başlattı. Komutanlık bünyesinde gaz ve tiner gibi sabotajlarda kullanılan yanıcı madde tespiti için eğitilen köpek de araştırmaya dahil edildi.


Eğitimli köpekle, yangının ilk çıktığı alan olan Deliömerli bölgesindeki iki dönümlük arazide yapılan araştırmada yanıcı herhangi bir madde kullanıldığı bulgusuna rastlanmadı. Jandarma, yangının ilk çıktığı noktada çok sayıda cam şişe kırıklarının bulunduğu, bu kırıkların da yüksek sıcaklıkta mercek etkisi yaparak yangına sebebiyet vermiş olabileceği olasılığını daha yüksek gördü.


HELİKOPTER PERSONELİ BÖYLE KURTARILDI


Günün ilk ışıklarıyla havalanarak yangın söndürme çalışmalarına devam eden dokuz helikopterden biri saat 06.09'da Tahtalı Barajı'ndan su alırken 'Bambi' olarak adlandırılan tankının su içindeki bir cisme takılması nedeniyle baraj gölüne düşmüştü. Batan helikopterden yüzerek çıkan 5 personelin kurtarılma anı kameralarca tespit edildi.


Başka yangın söndürme helikopterinden baraj gölüne can simidi atıldı. Biri hafif yaralı 5 personel bota alınarak kurtarıldı. Karaya çıkarılan helikopter personeli ambulansla İzmir'e sevk edildi.

Haber Yayın Tarihi: 02.07.2017 02:15 Kaynak: DHAYakın çevresine göre Ahmet Davutoğlu'nun hedefinde MHP, Binali Yıldırım ve HDP var
Kız çocuklarını istismar eden zanlının üzerinden çıkanlar şoke etti Suriyelilerin kılıç, pala, bıçaklı kavgası kameraya yansıdı: 1 ölü, 7 yaralı