Hem Rektör Hem Öğrenci - Son Dakika

Hem Rektör Hem Öğrenci

19.01.2012 13:20
Hem Rektör Hem Öğrenci, System.String[]

Sinan Özmüş - Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Birincioğlu, son sınıf öğrencisi olduğu Anadolu Üniversitesi Tıbbi ve Aromatik Bitkiler bölümünü de bitirerek beşinci lisans diplomasını almayı hedefliyor.

Sinan Özmüş - Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Birincioğlu, son sınıf öğrencisi olduğu Anadolu Üniversitesi Tıbbi ve Aromatik Bitkiler bölümünü de bitirerek beşinci lisans diplomasını almayı hedefliyor.

Rektör Prof. Dr. Birincioğlu, AA muhabirine, kendisini aynı zamanda

"profesyonel öğrenci" olarak tanımladığını, bugünlerde Anadolu Üniversitesi Uzaktan Eğitim Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümü'nden mezun olmak için Bitki Sistematiği dersinin final sınavına hazırlandığını anlattı.

Birincioğlu, Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1987 yılında mezun olduktan sonra, sırayla Malatya İnönü Üniversitesi Farmakoloji bölümünü, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve yine Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme bölümlerini bitirdiğini söyledi.

İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi Uzaktan Eğitim Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümü'ne kayıt yaptırdığını ifade eden Birincioğlu, okulu geçen eğitim öğretim döneminde bitirmeyi hedeflediğini, ancak tek dersten kaldığı için okulun uzadığını belirtti.

Birincioğlu, Bitki Sistematiği dersinin vizesinden bu yıl 70 puan aldığını bildirerek, şöyle konuştu:

"Şimdi de final sınavına hazırlanıyorum. Onu da verirsem beşinci okulu bitirmiş olacağım. Neticede 'profesyonel öğrenci' sayılırız. Ama her zaman iyi not olmak mümkün olmuyor. Genel manada, mezun olabilecek pozisyona kadar geldiğim için mutluyum, sevinçliyim. İnşallah onu da bitiririz. Öğrenmenin sonu yok. Devam etmek lazım. Uğraşmak lazım. Bu şekilde çalışarak, gençlere örnek olmaya gayret ediyorum."

Rektör Birincioğlu, beşinci lisans diplomasını aldıktan sonra da öğrenciliğe devam etmek istediğini ifade ederek, "Durmak yok, yola devam. İnşallah sürekli çalışacağız. Yönetim veya işletme konusunda master yapmayı arzu ediyorum" dedi.

Eşinin ve çocuklarının da kendisinin sürekli öğrenci olmasına alıştıklarını ve desteklediklerini vurgulayan Birincioğlu, derslerine zaman buldukça çalıştığını, sınavlara yakın dönemde temposunu artırdığını kaydetti.

- AYDIN

YORUMLAR

Son Dakika

Arsenal'de zor günler geçiren Mesut'a takım arkadaşı Mustafi, destek verdi: Her zaman yanındayım Son dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro rekor üstüne rekor kırıyor Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım Fenerbahçeli Emre Belözoğlu: En zorlandığımız tranfer, Mert Hakan oldu Fransa'daki bıçaklı saldırganların etkisiz hale getirildiği görüntüler ortaya çıktı Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hajiyev: Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Celal Harutyunyan cehenneme gönderildi Son Dakika! Fransa'da kilise yakınında bıçaklı saldırı: 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var