Hemşin'deki Kentsel Dönüşüm Projesi - Son Dakika

Hemşin'deki Kentsel Dönüşüm Projesi

12.01.2012 16:00
Hemşin'deki Kentsel Dönüşüm Projesi, System.String[]

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Hemşin kentsel dönüşüm projesinin ilk etabında 30 dönüm arazi üzerinde 108 konut ve 45 işyerinin yapılacağını söyledi.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Hemşin kentsel dönüşüm projesinin ilk etabında 30 dönüm arazi üzerinde 108 konut ve 45 işyerinin yapılacağını söyledi.

Karal, yaptığı açıklamada, ilçede 50 dönüm arazi üzerinde inşa edilecek olan Hemşin kentsel dönüşüm projesi için Bakanlar Kurulu kararının Resmi Gazete'de yayımlandığını belirtti.

Bakanlar Kurulu kararıyla kentsel dönüşüm alanı ilan edilen Hemşin'de çalışmalara hız verildiğini ifade eden Karal, "Proje bölge için çok önemli. Hemşin sadece Rize'nin değil, Doğu Karadeniz'in en önemli turizm merkezlerinden biri olacak" dedi.

İki etap halinde tamamlanması planlanan Hemşin kentsel dönüşüm projesinin ilk etabında 30 dönüm arazi üzerinde 108 konut ve 45 işyerinin yerel mimariye uygun şekilde inşa edileceğini anlatan Karal, "Hemşin için uzun zamandan beri uğraş veriyoruz. Bu uğraşlarımız, bir bir sonuç veriyor ve projelerimiz adım adım hayata geçiyor. Hemşin projesi bölgenin en önemli projelerinden birisi. Bu önemli projeye en başından beri hassasiyetle yaklaşıyoruz" diye konuştu.

Hemşin Belediye Başkanı Halim Bekar da, kentsel dönüşüm alanlarında kamuya ait arazilerin Bakanlar Kurulu kararı ile kamulaştırıldığını kaydederek, "Bu konudaki yazışmalarımızı yaptık. Milletvekillerimizin de desteğiyle bu projede çok önemli bir eşiği aşmış bulunuyoruz. Hemşin'i bölgenin en nezih, en modern ilçesi yapmak için çabalıyoruz. Bu aşamadan sonra proje daha da hızlanacak ve artık kısa zamanda yepyeni bir Hemşin kurulacak" dedi.

- RİZE

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Hemşin'deki Kentsel Dönüşüm Projesi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

İzleyen dondu kaldı! Güzel sporcu Pamela, tarihin en kötü atlayışlarından birini yaptı 18:44 İzleyen dondu kaldı! Güzel sporcu Pamela, tarihin en kötü atlayışlarından birini yaptı Ghezzal'ı Beşiktaş'a çağıran Rosier, bu paylaşımını ışık hızıyla kaldırdı 17:48 Ghezzal'ı Beşiktaş'a çağıran Rosier, bu paylaşımını ışık hızıyla kaldırdı Biri 14 diğeri 20 yaşında! Dolaşmak için evden çıkan kız kardeşler sırra kadem bastı 17:38 Biri 14 diğeri 20 yaşında! Dolaşmak için evden çıkan kız kardeşler sırra kadem bastı
Manavgat'taki yangında hasar görerek yıkılmasına karar verilen evler işaretlenmeye başladı 17:02 Manavgat'taki yangında hasar görerek yıkılmasına karar verilen evler işaretlenmeye başladı Orman görevlileriyle tartışarak gözaltına alınan Yusuf Güney'den ilk açıklama: 10 kişi sopalarla saldırdı, savunmak için silahımı aldım 15:56 Orman görevlileriyle tartışarak gözaltına alınan Yusuf Güney'den ilk açıklama: 10 kişi sopalarla saldırdı, savunmak için silahımı aldım 3 gündür kayıp olan Pınar erkek arkadaşının yanında bulundu 15:30 3 gündür kayıp olan Pınar erkek arkadaşının yanında bulundu
Azra'nın öldürüldüğü daire görüntülendi, katilin komşuları konuştu: Sesleri duydum, özel hayatıdır diye müdahale etmedim 15:09 Azra'nın öldürüldüğü daire görüntülendi, katilin komşuları konuştu: Sesleri duydum, özel hayatıdır diye müdahale etmedim Fırsatçılar yine sahnede! Yangın söndürme toplarının fiyatı bir haftada 200 TL birden arttı 13:18 Fırsatçılar yine sahnede! Yangın söndürme toplarının fiyatı bir haftada 200 TL birden arttı
Advertisement