Henkel'de İki Üst Düzey Atama - Son Dakika

Henkel'de İki Üst Düzey Atama

12.01.2012 13:59
Henkel'de İki Üst Düzey Atama, System.String[]

Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı Erdem Koçak, Ortadoğu ve Afrika bölgesi CFO'su ve GCC ülkelerinden sorumlu Başkan olarak Henkel'in Dubai ofisine transfer oldu.

Kozmetik ve Kişisel Bakım'dan sorumlu Genel Müdür Hasan Alemdar ise bu görevinin yanı sıra Koçak'tan boşalan Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanlığı görevine atandı.

Tüm dünyada Çamaşır ve Ev Bakımı, Kozmetik/Kişisel Bakım ve Yapıştırıcı Teknolojileri olmak üzere üç iş alanında lider marka ve teknolojileriyle faaliyet gösteren Henkel'de iki üst düzey atama gerçekleşti.

Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Erdem Koçak, Ortadoğu ve Afrika (MEA) Bölgesi CFO'su (Chief Financial Officer) ve GCC ülkelerinden sorumlu Başkan olarak Henkel'in Dubai ofisine transfer oldu. Erdem Koçak, ayrıca bölgedeki Henkel iş ortaklıkları ile ilgili finansal konuların yönetiminden de sorumlu olacak.

Erdem Koçak, 1983 yılında Planlama ve Kontrol Bölüm Yöneticisi olarak katıldığı Türk Henkel bünyesinde, bugüne kadar aralarında Mali ve İdari İşler Müdürlüğü de olmak üzere çok çeşitli görevlerde bulundu.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü mezunu olan Erdem Koçak, Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi Bölümü'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Koçak daha sonra, Fransa'da bulunan ve dünyanın önde gelen Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi okullarından olan INSEAD'da, "Uluslararası Üst Düzey Yönetici Programı"na devam etti.

Hasan Alemdar, mevcut görevinin yanı sıra Yürütme Kurulu Başkanı oldu

Erdem Koçak'ın Dubai'ye transferiyle birlikte boşalan Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanlığı görevine, Kozmetik ve Kişisel Bakım'dan sorumlu Genel Müdür Hasan Alemdar geldi. Alemdar, bu yeni görevini, mevcut sorumluluğuna ek olarak yürütecek.

Türk Henkel'de Schwarzkopf & Henkel Kozmetik ve Kişisel Bakım Türkiye Genel Müdürü ve aynı zamanda Schwarzkopf Profesyonel Ürünler Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörü olarak görev yapan Hasan Alemdar, 1992 yılından beri Henkel'de çalışıyor. Çamaşır ve Ev Bakım Ürünleri bölümünde çeşitli kademelerdeki görevlerinden sonra, 1998 yılında Kozmetik ve Kişisel Bakım bölümünde çalışmaya başlayan Alemdar, 1999-2002 arasında, Schwarzkopf & Henkel'in Almanya ofisinde Uluslararası Özel Müşteriler Yöneticisi olarak görev yaptı. 2002 yılında Türkiye'ye döndüğünde, Kozmetik ve Kişisel Bakım bölümü genel müdürlüğüne getirildi. Bu görevine ek olarak 2008-2010 yılları arasında Schwarzkopf & Henkel Kozmetik ve Kişisel Bakım Mısır Genel Müdürlüğü'nü de yaptı.

Hasan Alemdar halen yürütmekte olduğu Schwarzkopf & Henkel Kozmetik ve Kişisel Bakım Türkiye Genel Müdürü ve Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Satış Direktörü görevlerine ek olarak 1 Ocak 2010 tarihi itibarı ile Schwarzkopf Profesyonel Ürünler Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörlüğü'ne de atanmıştı. Ocak 2012 itibarıyla bu görevlerine ek olarak Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanlığını da yürütecek.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü ve Birmingham Üniversitesi İşletme Bölümü'nden lisans dereceleri bulunan Hasan Alemdar, MBA derecesini de yine Birmingham Üniversitesi İşletme Bölümü'nden aldı.

Henkel dünya çapında Çamaşır ve Ev Bakımı, Kozmetik ve Kişisel Bakım ile Yapıştırıcı Teknolojileri olmak üzere üç iş alanında lider markalar ve teknolojilerle faaliyet göstermektedir. 1876 yılında kurulan Henkel, Persil, Schwarzkopf ve Loctite gibi tanınmış markaları ile faaliyet göstermekte ve hem tüketici ürünleri hem de endüstriyel alanda, global olarak pek çok pazar liderliği bulunmaktadır. Tüm dünyada yaklaşık 48.000 çalışanı bulunan Henkel, 2010 mali yılında 15 milyar 92 milyon Euro'luk satış ve 1 milyar 862 milyon Euro'luk faaliyet karı gerçekleştirmiştir. Henkel imtiyazlı hisse senetleri, Almanya DAX borsa endeksine kayıtlıdır ve şirket "Fortune Global 500" listesinde yer almaktadır.

Henkel'de İki Üst Düzey Atama

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Ekonomi Henkel'de İki Üst Düzey Atama - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Başakşehir'le karşılaşacak Leipzig'de Amadou Haidara koronavirüse yakalandı Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi BM'nin yıllardır uygulamadığı kararı Azerbaycan ordusu uyguladı! Zengilan ve Horadiz kentleri işgalden kurtarıldı Durak dışında inmek isteyen yolcu, seyir halindeki otobüsün frenine bastı Gözü dönmüş cani, engelli kuzenini istismar ettikten sonra boğazını kesti Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı? Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı