Ülkesinde her gün yüzlerce kişi ölürken Trump'tan garip bir çıkış geldi: Kimse bizim kadar bu savaşa hazır değil - Son Dakika

Ülkesinde her gün yüzlerce kişi ölürken Trump'tan garip bir çıkış geldi: Kimse bizim kadar bu savaşa hazır değil

Koronavirüs salgınında vaka sayısının en yüksek olduğu ülke olan ve son 24 saatte binden fazla kişinin yaşamını yitirdiği ABD'de Başkan Donald Trump, "Kimse bizim kadar bu savaşa hazır değil" dedi.

ABD'de yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) bilançosu her geçen gün artarken Donald Trump, "Kimse bizim kadar bu savaşa hazır değil" ifadelerini kullandı.

SON 24 SAATTE BİNDEN FAZLA KİŞİ ÖLDÜ

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyada yayılmaya devam eden koronavirüs nedeniyle ABD'de hayatını kaybedenlerin sayısı 24 saatte 1.100 kişi artarak 7 bin 157'ye yükseldi. Virüs tespit edilenlerin sayısı ise son 24 saatte 32 bin 406 kişi artarak 277 bin 965'e çıktı.

TRUMP: KİMSE BİZİM KADAR HAZIR DEĞİL

ABD Başkanı Donald Trump, "Önümüzdeki 60 gün boyunca, sigortası olmayan koronavirüs hastalarını tedavi eden hastanelerin masrafları, federal hükumet tarafından karşılanacak. Koronavirüs ile mücadelede silahlı kuvvetlerimizin etkinliğini artırıyoruz. Çünkü kimse bizim kadar bir savaşa hazır değil ve şu an görünmez bir düşman ile savaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Dünya genelinde koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 60 bini geçti.

Ülkesinde her gün yüzlerce kişi ölürken Trump'tan garip bir çıkış geldi: Kimse bizim kadar bu savaşa hazır değil


Son Dakika

Ukrayna'da 2 polis memuru gaz maskesi giydirdikleri kadına tecavüz etti 'Yarasa kadın'dan tüm dünyaya uyarı: Koronavirüs, buz dağının yalnızca görünen yüzü Koronavirüsün bulaştırıcılığı ile ilgili tüm bildiklerinizi unutun! Yeni araştırmada 11 gün detayı dikkat çekti Türkiye'ye tehditler savuran Darbeci Hafter'in 80 milyon dolar ödediği askerleri Türk ordusundan korkup kaçtı Boris Johnson, karantina kurallarını ihlal eden danışmanını görevden almayınca Devlet Bakanı istifa etti "Kumarhaneler Kralı" Stanley Ho 98 yaşında hayatını kaybetti Çin, potansiyel korona aşısının klinik deneylerini tamamlayan ilk ülke oldu! Sonuçlar umut verici İspanyol bilim insanları: Koronavirüsün klima sistemlerinden yayılma riski son derece düşük ABD Başkanı Trump'a orta parmak gösteren kadın ülkenin kahramanı oldu Ünlü ekonomist Nouriel Roubini koronavirüsün yarattığı ekonomik krizi değerlendirdi: En az 10 yıl sürecek ABD'de 25 Mayıs'ta koronavirüs nedeniyle 650 kişi hayatını kaybetti Çekirgeler, Hindistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni istila etti Yeni Zelanda Başbakanı, 5.9'luk depreme canlı yayında yakalandı Salgına kayıtsız kalan Brezilya lideri, "katil" sloganıyla protesto edildi Hollanda'nın ünlü sanat oteli Art Hotel Spaander koronavirüs nedeniyle iflas etti