"Her İşinizi Çözerim" Diyerek 34 Bin Lira Dolandırdı - Son Dakika

"Her İşinizi Çözerim" Diyerek 34 Bin Lira Dolandırdı

12.01.2012 14:15

Adana'da devlet kurumlarında iş bulma ve sosyal güvenlik kurumunda iş bitirme vaadiyle 3 kişinin 34 bin lirasını dolandıran bir kişi aranıyor.

Adana'da devlet kurumlarında iş bulma ve sosyal güvenlik kurumunda iş bitirme vaadiyle 3 kişinin 34 bin lirasını dolandıran bir kişi aranıyor. Edinilen bilgiye göre, 28 yaşındaki E.İ., tanıştığı ve kendisini bir AK Partili vekilin yakını olarak tanıtan Necdet Yılmaz'a devlet kurumlarında iş bulma vaadi karşılığında 16 bin 370 lira verdi. E.İ., Yılmaz'ın Ö.M. ve S.A. isimli yakınlarının da sosyal güvenlik kurumundaki işlerini çözmesini söyleyerek yardım istedi. Üç kişi, Zeki Türk adına değişik bankalara toplam 34 bin lira yatırdı. Bir süre geçmesine rağmen işlerinin olmadığını fark eden kişiler, Ankara'ya giderek bu vekil ile de görüştü. Vekilin "Benim böyle bir yakınım yok, sizi dolandırmışlar" demesi üzerine soluğu Emniyet müdürlüğünde alan E.İ., Ö.M. ve S.A., başlarından geçenleri anlattı. Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu ekipleri, asıl adı Zeki Türk olan hırsızlık ve dolandırıcılıktan kaydı olan kişiyi arıyor.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel 'Her İşinizi Çözerim' Diyerek 34 Bin Lira Dolandırdı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Cepheden kaçan Ermenistan yenilgiye kılıf uydurmaya çalıştı: Geri çekilme yenilgi değil Takım arkadaşı Renato Sanches'den Burak Yılmaz'a övgü dolu sözler Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu Son Dakika! Azerbaycan ordusu 27 yıl sonra Zengilan şehrini işgalden kurtardı Hollanda'da cinsiyet eşitliği kapsamında kadınlara da zorunlu askerlik yükümlülüğü getirildi Bu kadarına da pes! Kumar oynatılması için duvarı kırıp, gizli bölme açmışlar Büyük zafer için tarih verildi: Azerbaycan 10-15 gün sonra toprak bütünlüğünü sağlayacak Ünlü yazar Jeffrey Toobin kamerasını kapalı sanıp, online toplantıda mastürbasyon yaptı