Her Kişi İçin Birer Hatim İndirildi - Son Dakika

Her Kişi İçin Birer Hatim İndirildi

05.01.2012 21:56
Her Kişi İçin Birer Hatim İndirildi, System.String[]

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, Van depreminde hayatını kaybeden her kişi için birer hatim indirildi.

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, Van depreminde hayatını kaybeden her kişi için birer hatim indirildi.

Müftülük yetkililerinden alınan bilgiye göre, Hüseyin Polat Cami imam hatibi Mahmut Aydın öncülüğünde Viranşehir Müftülüğü personeli, cami cemaati ve vatandaşlarla, Van depreminde hayatını kaybedenler için bir süre önce Kur'an-ı Kerim okunmaya başlandı.

Viranşehir Müftüsü Abdulrakip Arslan, depremin ardından Türkiye'nin, tüm felaketlerde olduğu gibi "tek yürek" olarak yöre halkının yaralarını sarmak için seferber olduğunu söyledi.

Viranşehirlilerin de maddi yardımların yanı sıra okudukları hatimle manevi yardımda da bulunduklarını belirten Arslan, "Depremde hayatını kaybeden her vatandaşımız için bir hatim indirme seferberliğimizin sonuna geldik. Okunan hatimlerimizin sayısı 650 oldu, destek verenlerden Allah razı olsun" dedi.

Arslan, hatim okuyarak manevi destek veren tüm vatandaşlara, cami cemaatine ve bu programı başlatan imam Mahmut Aydın'a da teşekkür etti.

Depremde hayatını kaybeden 650 kişi için birer hatim okuduklarını ifade eden Aydın, hatme katkı sunan tüm Müslümanlara şükranlarını sunduğunu dile getirdi.

Aydın, bu kapsamda cumartesi günü akşam saatlerinde spor salonunda hatim duası programı gerçekleştireceklerini ifade ederek, vatandaşları bu programa davet etti. - ŞANLIURFA

Her Kişi İçin Birer Hatim İndirildi

- Kaynak: AA

Son Dakika Politika Her Kişi İçin Birer Hatim İndirildi - Son Dakika


Son Dakika

ABD'den S-400 tehdidi: Türkiye'ye yaptırımlar kesin olarak düşünülüyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Avrupa'da koronavirüs paniği büyüyor! Ölüm haberleri peş peşe geldi, Fransa'da ulusal karantina ilan edildi İletişim Başkanı Altun, Emile Zola'nın 122 yıllık mektubu ile İslam karşıtlığı yapan Fransa'ya seslendi İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı