Son Dakika Haberleri: Cristiano Ronaldo, Sosyal Medyada Zirveye Çıktı

Cristiano Ronaldo, Sosyal Medyada Zirveye Çıktı

3 ay önce

Juventus'un Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, sosyal medyadaki takipçi sayısıyla dünyanın bütün ünlülerini solladı.

Dünya futbolunun en çok konuşulan isimlerinden Cristiano Ronaldo, sosyal medyada fark yaratmaya devam ediyor. Portekizli yıldız, hem tüm listelerde hem de diğer futbolcular arasında adını zirveye yazdırdı. Ronaldo, ABD Başkanı Donald Trump ve ABD eski başkanı Barack Obama gibi ünlüleri gölgede bırakırken, Neymar, Messi, James Rodriguez ve Gareth Bale gibi isimleri de geride bıraktı.

Facebook, Twitter ve Instagram gibi popüler sosyal medya mecralarının yer aldığı araştırmada Ronaldo, Facebook'ta 123 milyon, Instagram'da 145 milyon ve Twitter'da 75 milyon takipçiyle öne çıktı.

HERKESİ SOLLADI

Bu listeye bakıldığında, Ronaldo, bir tek Twitter'da Justin Bieber ve Taylor Swift gibi ünlülerin gerisinde kaldı. Toplamda 340 milyon takipçisi olan Ronaldo, 284 milyonlu Justin Bieber, 268 milyonlu Taylor Swift, 176 milyonlu Barack Obama ve 90 milyonlu Donald Trump'ın önünde yer aldı.

Futbol dünyasında da Ronaldo rüzgarı esti. Sezon başında Real Madrid'den Juventus'a geçen 33 yaşındaki oyuncu, üç büyük mecrada toplamda 205 milyon takipçisi olan Neymar, 189 milyon takipçili Messi, 91 milyon takipçiye sahip James Rodriguez ve 83 milyon takipçili Gareth Bale'i geride bıraktı.

PAPA'YI GERİDE BIRAKTI

Cristiano Ronaldo'nun sosyal medyada geçtiği önemli isimlerden biri de Papa Francesco oldu. Facebook'ta bulunmayan Papa, Instagram'da 6 milyon ve Twitter'da 5 milyon takipçisi bulunuyor. Ronaldo neredeyse 30 kat daha fazla takipçiyle öne çıkıyor.

Barcelona'nın yıldızı Lionel Messi ile birlikte dünyanın en büyük yıldızlarından biri olan Cristiano Ronaldo'nun Juventus'a transferi de büyük ses getirmişti.

Kaynak: Skorer


YORUMLAR


Kışladaki Gıda Zehirlenmesiyle İlgili Çarpıcı İfadeler: 11 Ayda 15 Kilo Kaybettim Suriyeliler, Bursa'da 400'ü Aşkın Fabrika Kurdu

Bomba İddia: İşinden Olan Sabri, Eşinden de Oldu