Erdoğan, "Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut" projesini bugün tanıtacak - Son Dakika

Erdoğan, "Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut" projesini bugün tanıtacak

12.12.2019 09:50

Dar gelirliyi ev sahibi yapacak olan "Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut" projesi bugün saat 12.00'de Külliye'de tanıtılacak. Projeyle ilgili tüm detayları Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak.

Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmasını sağlayacak "Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut" projesi bugün tanıtılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığının koordinesi, Hazine ve Maliye Bakanlığının desteğiyle gerçekleştirilecek projenin tanıtımı, bugün saat 12.00'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacak.

TÜM AYRINTILARI ERDOĞAN AÇIKLAYACAK

Depreme dayanıklı, kimlikli, mahalle kültürünün yaşatılacağı ve yatay mimari esasıyla inşa edilecek sosyal konutlara sahip olma şartları, evlerin modelleri, uygulama özellikleri, ödeme ve vadeyle ilgili tüm ayrıntıları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklayacak.

KİRADAN DAHA UCUZ MALİYETLE EV SAHİBİ OLUNACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak arasında protokol imzalanarak her yıl 100 bin sosyal konut projesinin ilk adımı atılacak. Asgari ücretli ve dar gelirli vatandaşlar, TOKİ aracılığıyla yapılacak konutlara uzun vadeli, kiradan daha ucuz bir maliyetle sahip olabilecek.

Erdoğan, Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut projesini bugün tanıtacak
Erdoğan, Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut projesini bugün tanıtacak

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Erdoğan, 'Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut' projesini bugün tanıtacak - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Türk-İş'in Bakan'a yönelttiği soru asgari ücret zammı görüşmelerine damga vurdu: Bu ücretle geçinmek mümkün mü? Türkiye'de kayıt altında bulunan Suriyeli sayısı 3 milyon 638 bin 288 kişi olarak açıklandı İmamoğlu müjdeyi verdi: İBB inşaatları duran 4 metro hattı için çalışmalara başlıyor Asgari ücret zammı için ilk toplantı başladı Oyundan çıkarken tepki gösteren Yusuf Yazıcı'ya hocası Galtier'den uyarı Acun Ilıcalı duyurdu! Ünlü oyuncu Cemal Hünal, Survivor 2021'de boy gösterecek Eşinin terk ettiği koca, 7. kata çıkıp intihara teşebbüs etti! Vatandaşlar film izler gibi izledi Müşterinin bıraktığı 2 bin dolarlık bahşişi alamayan garson için devreye patronu girip çek yazdı