"Herkes Eteğindeki Taşları Döker" - Son Dakika

"Herkes Eteğindeki Taşları Döker"

02.01.2012 14:02

Halil Ünal, Galatasaray ve Trabzonspor'un Kulüpler Birliğinden çekilecekleri yönündeki açıklamalarına ilişkin konuştu.

Sefa Karacan - Eskişehirspor Kulübü Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Vekili Halil Ünal, Galatasaray ve Trabzonspor'un Kulüpler Birliğinden çekilecekleri yönündeki açıklamalarına ilişkin, "Perşembe günü yapılacak toplantıda herkes eteğindeki taşları döker. Masada aile içi meseleleri, Türk futbolunun geleceğini, talepleri mutlaka değerlendiririz" dedi.

Devre arası hazırlıklarını Antalya Belek'te sürdüren kırmızı-siyahlı Eskişehir temsilcisini ziyaret eden kulüp başkanı Ünal, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Galatasaray ve Trabzonspor'un Kulüpler Birliği'nden çekilecekleri yönündeki açıklamalarını değerlendiren Ünal, "Ne Galatasaray takımının ne de Trabzonspor takımının bize resmi olarak ilettikleri bir şey var. Yöneticilerinin de yok. Perşembe günü Kulüpler Birliğini topluyoruz. Buradaki toplantıda meseleler enine boyuna masaya yatırılıp değerlendirilecek. Biz de konuyu basından takip ediyoruz" dedi.

Bir takım erken söylemler olduğunu anlatan ve bunu doğru bulmadığını ifade eden Ünal, Kulüpler Birliği Vakfı'nda birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek durumunda olduklarına dikkati çekti.

Türkiye'de 18 kulübün üyesi olduğu Kulüpler Birliği Vakfı'nda, herkesin görüşüne saygı duyduklarını kaydeden Ünal, "Demokrasi var Türkiye'de. Herkes görüşlerini açıkça açıklayabilir. Bunlar büyük camialar. İtiraz etmiyoruz" diye konuştu.

Takımların alacağı kararlar için hareket edilmesi gereken doğru modelin, Perşembe günü yapılacak toplantıya herkesin katılması olduğunu savunan Ünal, şöyle devam etti:

"Perşembe günü yapılacak toplantıda herkes eteğindeki taşları döker. Masada aile içi meseleleri, Türk futbolunun geleceğini, talepleri mutlaka değerlendiririz. Arkadaşlarımızın taleplerini mutlaka biz de ciddi şekilde gündeme alır, hep beraber ortak bir karar veririz"

Ünal, Türk futbolunun geleceği adına, Kulüpler Birliğinin sağlıklı işlemesi adına da doğru olanın, toplantıdan çıkacak karar olduğunu belirterek, herkesin Perşembe gününü beklemesini istedi.

Ünal, "Perşembe günü yapılacak toplantıdan bir neticede çıkar" dedi.

- ANTALYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Herkes Eteğindeki Taşları Döker' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Chelsea Frank Lampard'ın görevine son verdi! İlk aday Thomas Tuchel Koronadan hayatını kaybeden Karadeniz'in kanaat önderlerinden Nuri Genç'in cenazesine binlerce kişi katıldı Sapık komşusunun tacizlerine dayanamayan iki çocuk annesi kadın kendisini astı Fenerbahçe, İrfan Can için Başakşehir'le görüşmek adına mektup yolladı Fransız gazetesinde dikkat çeken manşet: Erdoğan Paris'e 3 saat uzaklıkta Osmanlı İmparatorluğu kuruyor Güney Koreli ünlü rapçi Heon-cheol evinde ölü bulundu Sosyal deney sırasında söyledikleri yüreklere dokundu! Herkes bu çocuğu arıyor Kendini tanrı zanneden adam, babasının kesik başıyla sokaklarda dolaştı