'Hermann Hesse'nin Siddharta Adlı Yapıtı' başlıklı felsefe etkinliği - Son Dakika

'Hermann Hesse'nin Siddharta Adlı Yapıtı' başlıklı felsefe etkinliği

01.04.2011 12:02
'Hermann Hesse'nin Siddharta Adlı Yapıtı' başlıklı felsefe etkinliği, System.String[]

"Siddharta" Adlı Eserinin Felsefi Değeri ve Güncelliği Hakkında Öğrencileri Bilgilendirmek Amacıyla Düzenlediği Felsefe Etkinliği; 5 Farklı Lisenin Katılımıyla Gerçekleşti!

Geçtiğimiz yıl Nasreddin Hoca fıkralarının felsefi değeri ve güncelliğini ele alan projenin ikincisi, bu yıl yine Özel ALEV Lisesi, Saint Michel Fransız Lisesi, Ulus Musevi Lisesi, Saint Benoit Fransız Lisesi ve İstanbul Beşiktaş Atatürk Lisesinden Felsefe Kulübü üyesi öğrencilerin ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşti.

Etkinlikte; her okuldan bir öğrencinin yer aldığı öğrenci grubu, proje çalışmalarını sunum haline getirerek arkadaşlarıyla paylaştı. Öğrenciler çalışmalarında; edebiyat ve felsefe ilişkisi temelinde birey ve bilgelik kavramlarından yola çıkarak, Hesse gibi, insanların benimsediği tüm inanış biçimlerindeki ulusal ayrımları aşan, ortak yanı yakalamaya çalıştılar.

Öğrencilerin düşüncelerini özgürce ifade etmeleri ve tartışma kültürünü kazanmaları açısından büyük önem taşıyan etkinliğin; okullar arası bir ortaklık oluştururken, öğrenciler arası paylaşımlarla gençlerin vizyonunu genişletmesi amaçlanıyor.

Özel ALEV Lisesi Felsefe Kulübünün ve felsefe öğretmenlerinin aktif rol üstlendikleri "Alman Yazar Hermann Hesse'nin "Siddharta" Adlı Yapıtı" başlıklı felsefe etkinliği; ilk olarak Özel ALEV Okulları'nda, 31 Mart 2011 Perşembe günü gerçekleşti. Etkinlikte paylaşılan sunum ayrıca, 11 Nisan 2011, Pazartesi günü saat 12:00'de Ulus Musevi Lisesinde ve 26 Mayıs 2011, Perşembe günü saat 11:30'da St. Michel Fransız Lisesinde öğrencilere sunulacak.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat 'Hermann Hesse'nin Siddharta Adlı Yapıtı' başlıklı felsefe etkinliği - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Büyükşehir Belediye Erzurumspor, teknik direktör Hüseyin Çimşir ile anlaştı Kısa süreli küslük yaşayan Deniz Seki ve Demet Akalın barıştı MasterChef Türkiye şeflerinden evlenecek olan Serhat Doğramacı'ya altın sürprizi ABD'de salgının bilançosu son iki haftada ağırlaştı: Dakikada ortalama iki kişi hayatını kaybediyor CHP Ümraniye Gençlik Kolları eski Başkanı'nın tacizine uğradığını iddia eden kadın: Askerden sonra kimseyle sevişmediğini söyledi Katar'a banka, borsa, fabrikanın ardından at spermi de sattık 3 yaşındaki Ayşe'yi hayattan koparan kaza kamerada Tarlada bulduğu 1200 yıllık taş vaftiz teknesini satmaya çalışırken yakalandı