HES kodu zorunluluğu esnaf için yeni bir kazanç kapısı oldu - Son Dakika

HES kodu zorunluluğu esnaf için yeni bir kazanç kapısı oldu

19.11.2020 11:33
HES kodu zorunluluğu esnaf için yeni bir kazanç kapısı oldu, System.String[]

Çeşitli yollardan ücretsiz olarak ve çok kısa sürede temin edilebilen HES kodu ve seyahat izin belgesi alma işlemleri Eskişehir'de bazı işletmeler için para kazanma kapısı oldu. Özellikle yaşlılar ve internet kullanmayanların faydalandıkları hizmetten vatandaşlar, 5 lira gibi bir ücret ödeyerek yararlanabiliyor.

Kent merkezindeki bir otobüs ve tren bileti satış noktasında cama yapıştırılan yazılarda, internet üzerinden HES kodu işlemlerini yapmak isteyenler için duyurular yer alıyor. Yazılardan ilkinde "Estram kartına HES kodu yükleme işlemi yapılır", ikincisinde, "HES kodu alınır" ve sonuncusunda ise "65 yaş üstü için seyahat izin belgesi alınır" yer alıyor.

YAŞLILAR KULLANIYOR

Daha çok yaşlılar ve interneti pek kullanamayan vatandaşlar bu ilanlar sayesinden 5 lira gibi bir ücret ödeyerek HES kodlarını alabiliyor.

ÜCRETSİZ OLARAK EDİNİLEBİLİR

HES kodu e-Devlet üzerinden, HES (Hayat Eve Sığar) uygulamasıyla ve cep telefonlarından SMS atma yoluyla ücretsiz olarak edinilebilir. Seyahat izin belgesi için yalnızca e-Devlet sistemi kullanılabilirken, Eskart ile HES kodunun eşleştirilmesi işlemi www.eskisehir.bel.tr veya www.estram.com.tr adreslerinden kolayca ve ücretsiz olarak gerçekleştirilebiliyor.

HES kodu zorunluluğu esnaf için yeni bir kazanç kapısı oldu

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi HES kodu zorunluluğu esnaf için yeni bir kazanç kapısı oldu - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (2)

Son Dakika

Uyku sorununun koronavirüs kapma riskini yüzde 250 artırdığı ortaya çıktı Aşılama programının ikinci adımına geçiliyor! Huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar aşılanacak İçişleri Bakanı Soylu: Polis Arama Kurtarma Birimi'ni cuma günü başlatıyoruz Neslihan Atagül, Sefirin Kızı dizisinden ayrıldı Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'den ayrılacak futbolcuların ismini tek tek verdi Oyuncu Zehra Yılmaz, kar pozuyla takipçilerini mest etti Feci kazada bir aile paramparça oldu: Anne ve oğlu öldü, baba ağır yaralı Son Dakika! Kartepe'de 13 Ocak'ta kaybolan doktorun cansız bedenine ulaşıldı