Heykeltıraşlara taş çıkarttı, kardan ayı yaptı - Son Dakika

Heykeltıraşlara taş çıkarttı, kardan ayı yaptı

25.01.2022 16:32

Heykeltıraşlara taş çıkarttı, kardan ayı yaptı Tokat'ta heykeltıraşlara taş çıkaran vatandaşın kardan yaptığı ayı görenleri şaşırtıyor.

Heykeltıraşlara taş çıkarttı, kardan ayı yaptı

TOKAT - Tokat'ta heykeltıraşlara taş çıkaran vatandaşın kardan yaptığı ayı görenleri şaşırtıyor.

Tokat'ta bir fabrikada çalışan Mehmet Halil Tekin kardan adeta sanat eserleri oluşturuyor. Bugüne kadar kardan insan büstü, köpek, at, eşek, keçi, horoz, kaplumbağa yapan Tekin'in son eseri ayı oldu. Evinin bahçesinde birkaç saat süren çalışmanın ardından kardan ayı eserini ortaya çıkardı. Çocuklar kardan ayı ile poz vererek hatıra fotoğrafı çekindi. Tekin, yağlı boya resimler yaparak başladığı el sanatında heykelciliğe yöneldiğini söyledi. Heykeli işlemesinin zor olması nedeni ile kardan heykeller yapmaya yöneldiğini belirten Tekin, "Daha önce kardan at, eşek, kurt yaptım. Ayı yapmayı kafama koymuştum. Onu gerçekleştirmek için uğraştım. Normalde bir saat, bir buçuk saat gibi bir zamanım alıyor" dedi.

"Fotoğraf çekinenler oluyor"

Kardan ayıyı görenlerin şaşırdığını ifade eden Tekin, "Hatıra olarak kalsın diye fotoğraf çekinenler oluyor. Yetenek babadan geliyor bizde. Bütün kardeşlerimde yetenek var. Benimki de resim ve bu yönünde. Kardan eserlerim kalıcı olmuyor eriyor. Ama o da onun o anki yaptığınız mutluluk yetiyor bana. Bir huzur, mutluluk veriyor. Kardan ayrıca deve düşünüyorum. Kar yeterli yağmadığı için ancak elimizdeki bulunan karlarla bu kadar yapabiliyoruz" diye konuştu.

Ağaçta kardan tavşan

Tokat'ta bir vatandaş tarafından ağaca kardan yalpan tavşan görenleri şaşırttı. Tavşanın yüz kısmı ve kulaklarının yer ağacın fotoğrafını çekenler sosyal medya hesaplarında paylaştı.

Heykeltıraşlara taş çıkarttı, kardan ayı yaptı
Heykeltıraşlara taş çıkarttı, kardan ayı yaptı
Heykeltıraşlara taş çıkarttı, kardan ayı yaptı
Heykeltıraşlara taş çıkarttı, kardan ayı yaptı

YORUMLAR
500
Ezber bozan fotoğraf! Tilki ve köpek yavruları aynı yuvada büyüyor Ezber bozan fotoğraf! Tilki ve köpek yavruları aynı yuvada büyüyor Yeşilliğin ortasındaki gölet manzarası ile hayran bırakıyor Yeşilliğin ortasındaki gölet manzarası ile hayran bırakıyor Anaokulu öğrencisi dehşeti yaşadı: Köpeğin saldırdığı çocuğun yüzüne 11 dikiş atıldı Anaokulu öğrencisi dehşeti yaşadı: Köpeğin saldırdığı çocuğun yüzüne 11 dikiş atıldı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Heykeltıraşlara taş çıkarttı, kardan ayı yaptı - Son Dakika


Advertisement