HGS İçin Hesapta 30 TL Zorunluluğu Kaldırıldı - Son Dakika

HGS İçin Hesapta 30 TL Zorunluluğu Kaldırıldı

07.09.2012 14:05
HGS İçin Hesapta 30 TL Zorunluluğu Kaldırıldı, System.String[]

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, HGS'nin 17 Eylül'de hizmete gireceğini açıklarken, HSG hizmeti kullanımında hesapta en az 30 TL bulundurma zorunluluğunu kaldırdı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Hızlı Geçiş Sistemi (HGS)'nin 17 Eylül'de hizmete gireceğini açıklarken, HSG hizmeti kullanımında hesapta en az 30 TL bulundurma zorunluluğunu kaldırdı.

Bakanlıktan konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Ücretli geçiş yapılan otoyol ve köprülerde kuyrukların önlenmesi, vatandaşların hizmeti en kısa sürede ve ucuz şekilde alabilmesini sağlamak amacıyla OGS ve KGS'ye alternatif olarak PTT ile Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından kurulan Hızlı Geçiş Sistemi 17 Eylül 2012 tarihinde hizmete girecektir" denildi.

Açıklamada, sistem ile ilgili vatandaşlardan gelen istek ve temenniler doğrultusunda bazı hususlarda değişikliğe gidildiği belirterek, HGS hizmetinden yararlanmak için hesapta en az 30 lira bulunma zorunluluğunun kaldırıldığı bildirildi.

'YETERLİ BAKİYESİ OLAN GEÇEBİLECEK'

Kart bakiyeleri ile ilgili olarak HGS abonelerine gerektiğinde bilgilendirme-uyarı mesajları gönderileceği vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Ücret hesap tablolarında yer alan liste uygulamaları hizmet içi uygulamalar olup, yalnızca bakiye durumlarının takibi ve sürücülerin bilgilendirilmesine yönelik olacaktır. Geçişe yeterli bakiyesi olan herkes HGS hizmetinden yararlanabilecek, bu listelerde yer alan hiçbir kimseye cezai işlem uygulanması söz konusu değildir. HGS gişelerinden ilk etiket/kart alımlarında hesaba en az yatırılması gereken ücretler de yarıya indirilmiş olup, araçların sınıf ve cinsine göre aşağıdaki şekilde yeniden belirlenmiştir.

1. Sınıf 30 lira, 2. Sınıf 37 lira, 3. Sınıf 53 lira, 4. Sınıf 67,50 lira, 5. Sınıf 81,50 lira.

Kart bakiyesinin geçiş ücretini karşılamadığı durumlarda HGS abonelerine, geçişten sonra 7 gün içerisinde hesaplarına para yatırmaları durumunda cezai işlem uygulanmayacaktır. Ayrıca HGS abonesi olmadığı halde HGS gişelerinden geçiş yapan sürücülerde 7 gün içerisinde abone oldukları takdirde herhangi bir cezai işleme tabi tutulmayacaklardır."

DHA(BY/COŞ) - Ankara

HGS İçin Hesapta 30 TL Zorunluluğu Kaldırıldı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel HGS İçin Hesapta 30 TL Zorunluluğu Kaldırıldı - Son Dakika


Son Dakika

Otoyol ve köprülere "dinamik fiyatlandırma" modeli geliyor: Geçişler ucuzlayacak Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü Cumhuriyet Bayramı'na damga vuran görüntü: Karton arabalarını Türk bayraklarıyla süslediler Trump'ın miting alanı üzerinde uçan özel uçak, F-16 ile hava sahası dışına çıkarıldı Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı İletişim Başkanı Altun, Emile Zola'nın 122 yıllık mektubu ile İslam karşıtlığı yapan Fransa'ya seslendi İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu