Son Dakika Haberleri: Hiç Duymadığınız 10 İlginç Tarihi Silah

Hiç Duymadığınız 10 İlginç Tarihi Silah

2 yıl önce

Video Metni: 10) MistelBir uçağın, bomba yüklü başka bir insansız uçağa monte edilerek hedefe götürülmesi üzerine planlanmış bir projedir.

>
Video Metni:

10) Mistel

Bir uçağın, bomba yüklü başka bir insansız uçağa monte edilerek hedefe götürülmesi üzerine planlanmış bir projedir. Ana uçak, bomba yüklü insansız uçağı hedefe kilitledikten sonra bombadan ayrılmakta ve üsse dönmektedir.

9) Hareketli Duvar

16.yy ve 17.yy'da İsveç ve Rusya arasında yapılan savaşlarda kullanılmak üzere Ruslar tarafından tasarlanmıştır. Alt bölümü karda kayabilmesi için kızaklarla kaplanmış ve açılıp kapanarak bir kutuya veya bir duvara dönüşebilen bu cihaz askerlerin karşı cepheye isabet almadan ilerleyebilmesini sağlamaktaydı. Aynı zamanda duvar üzerinde karşı cepheye ateş açılabilmesini sağlayan delikler mevcuttu.

8) Savaş Sopası

Amerikan yerlilerinin favori silahı olan savaş sopaları 1 kilogram gibi çok düşük ağırlıkları sebebiyle taşıması ve hızla savrulması oldukça kolaydır. Eğimli yüzeyi sayesinde savrulduğunda ölümcül bir darbe gücü yaratmaktadır.

7) Galyalı Bumerangı

Galyalılar'ın 2000 yıl önce bumerang kullandıklarına dair önemli kanıtlar arkeologlar tarafından bulunmuştur. Günümüzde bumerangı sadece Avusturalya'lı yerli halk Aborjinler'in kullandığı bir araç olarak biliyoruz. Ancak bu ahşap silahların Mısır'da ve Avrupa'nın bir çok yerinde 2000 yıl önce de kullanılıyor olduğu ispatlanmıştır.

Fransa'nın kuzeyinde bulunan ve 2000 yıl önce Galyalılar tarafından kullanıldığı düşünülen bir bumerang fırlatıldığında geri gelmemesi sebebiyle avlanma amacıyla kullanılan bir silah olduğu saptanmıştır. Arkeologlar 2000 yıl önce bu bölgede yaşayan insanların bumerangı martı benzeri kuşları avlamak amacıyla bir silah olarak kullandığını düşünmektedir.

6) Uçak Taşıyan Denizaltı

I-400 sınıfı Japon denizaltıları 2. Dünya Savaşı sırasında üretilmiştir ve 1960'larda üretilen nükleer başlıklı denizaltılara kadar üretilmiş en büyük denizaltı olmuşlardır. Üç adet uçağı gittikleri yere deniz altından taşıyabilen, yüzeye çıkıp uçakların uçmasını sağlayabilen ve daha sonra farkedilmeden hızla tekar derinliklere dalabilen denizaltılardır. Aynı zamanda yakın mesafa çatışmaları için torpidoları da mevcuttur.

Devamı videoda yer almaktadır.

Music About;

"Vanishing" Kevin MacLeod (incompetech.com) Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0

Haber Yayın Tarihi : 15.06.2017 04:37 Kaynak: YoutubeÜnlü İsimler, Ahmet Hakan'ın Ekrem İmamoğlu'nun Konuk Olduğu Yayını Erken Bitirdiği İddiasına Tepki Gösterdi Ahmet Davutoğlu: Her Şey Kaybedilir Yeniden Kazanılır, Konuşmaktan Korkmayın Sezai Temelli, "Ekrem İmamoğlu'nu Destekleyecek misiniz?" Sorusuna Cevap Verdi