Hidrojenle Çalışan PARS ile Ankara-İstanbul Arası Sadece 5 Lira! - Son Dakika
Teknoloji

Hidrojenle Çalışan PARS ile Ankara-İstanbul Arası Sadece 5 Lira!

Hidrojenle Çalışan PARS ile Ankara-İstanbul Arası Sadece 5 Lira!

İSTANBUL ARASINI 5 LİRAYA GİDİYOR!

19.06.2019 03:17
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

ANKARA-İSTANBUL ARASINI 5 LİRAYA GİDİYOR! 'PARS' FUARIN GÖZDESİ OLDU

I-Tech Fuarının Gözdesi Hidrojenle Çalışan Pars isimli araç oldu. Hidrojenle çalışan otomobil I-TECH Fuarı'nın en dikkat çekici ürünlerinden oldu.

Ankara'nın ilk teknoloji fuarı I-TECH Teknoloji Kongre ve Fuarı, Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde kapılarını açtı. 3 gün boyunca canlı teknolojik şovlara ev sahipliği yapacak olan I-TECH'te en dikkat çeken ürünlerden biri de hidrojenle çalışan otomobil oldu.

Hidroket Fizart'ın 'Pars' isimli ve hidrojenle çalışan aracı saatte 87 KM'ye kadar hız yapabiliyor.

'Pars'la Ankara- İstanbul arası mesefeyi kat etmenin maliyeti yaklaşık 5 lira. Ankara Üniversitesi Hidromobil Takımı ve Ankara Üniversitesi bünyesindeki mühendislik dallarında okuyan öğrencilerden oluşan Hidroket-Fizart tarafından sergilenen ve hidrojenle çalışan araç, Ankara Üniversitesi öğrencileri tarafından yapıldı. Hidroket-Fizart ayrıca I-TECH'te Güneş ve Hybrid araçlar sergisi ile yer alıyor.

ORKUN IŞITMAK HAYRANLARIYLA BULUŞTU

I-TECH'in ikinci gününde milyonlarca takipçisi bulunan Orkun Işıtmak hayranları ile buluştu. Genç hayranlarının sorularını yanıtlayan Orkun Işıtmak, fenomenliğe başlama serüvenini anlattı. Gençlerin ilgi gösterdiği Orkun Işıtmak, söyleşinin ardından hayranlarıyla birer birer fotoğraf çektirdi, fuar standlarını ziyaret etti.

Dijital dönüşüm, akıllı teknolojiler, blockchain, yatay gerçeklik ve dikey zeka, dijital dönüşüm ve dijital ekonomi, endüstri 4.0 gibi konuların konuşulduğu I-TECH'te Sanal ve Artırılmış Gerçeklik, Yapay Zeka, Robotik, Internet of Things, Drone, E- Spor, E-Müzik, Evde Eğlence, 3D Yazıcılar, Oyun Ekipmanları, Start-up, Melek Yatırımcılar, Mobil Aplikasyon Sistemleri'nin son ürünleri katılımcılarla buluşuyor.

I-TECH, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, T.C.Ticaret Bakanlığı ile Ankara Ticaret Odası, Ankara Sanayi Odası'nın destekleri, Ankara Üniversitesi Akıllı Sistemler ve Teknolojiler Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin (ASTAM) işbirliğiyle HHB Expo tarafından düzenleniyor.

Kaynak: Teknotalk.com

Son Dakika Teknoloji Hidrojenle Çalışan PARS ile Ankara-İstanbul Arası Sadece 5 Lira! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • MSB HİSAR-O'nun yeni görüntülerini paylaştı
  14:06 MSB HİSAR-O'nun yeni görüntülerini paylaştı

  Milli Savunma Bakanlığı (MSB), orta irtifa hava savunma füze sistemi HİSAR-O'nun yeni görüntülerini paylaştı. Hava Savunma Tugay Komutanlığı'nın envanterinde bulunan HİSAR-O, kritik tesis, nokta ve birliklerin hava savunması görevini gerçekleştirmek üzere çeşitli fonksiyonları icra edebiliyor.

 • Yapay Zeka ve Diplomasi: Yeni Sınırların Yönetilmesi Paneli Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlendi
  13:35 Yapay Zeka ve Diplomasi: Yeni Sınırların Yönetilmesi Paneli Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlendi

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen "Yapay Zeka ve Diplomasi: Yeni Sınırların Yönetilmesi" başlıklı panelde, yapay zeka alanındaki çalışmaların ulusal ve uluslararası işbirliği içinde yürütülmesi gerektiği belirtilerek, ortak makul ve uygulanabilir bir sürecin önemine vurgu yapıldı.

 • Sarsılmaz Silah Sanayi Türkiye'deki başarısını küresel pazarlara taşıyor
  11:39 Sarsılmaz Silah Sanayi Türkiye'deki başarısını küresel pazarlara taşıyor

  Artan jeopolitik risklerin ardından Avrupa'da birçok ülkenin savunma yatırımlarını artırma kararını fırsat olarak değerlendiren Türkiye'nin en büyük ateşli silah üreticisi Sarsılmaz Silah Sanayi, Almanya'da katıldığı fuarlarda, saha bildirimleriyle sürekli geliştirilen milli piyade tüfek...

 • Ouchhh, Ay'a yapay zeka veri sanat eseri gönderen ilk sanat stüdyosu oldu
  11:14 Ouchhh, Ay'a yapay zeka veri sanat eseri gönderen ilk sanat stüdyosu oldu

  Dijital sanat eserleri üreten Türk sanat stüdyosu Ouchhh, Ay'a yapay zeka veri sanat eseri gönderen ilk sanat stüdyosu oldu. Ouchhh Stüdyonun kurucu ortakları Ferdi Alıcı ve Eylül Duranağaç Alıcı'nın 'Human Cell Atlas' adlı eseri geçen haftalarda SpaceX roketi ile Ay'a iniş yaptı. Eser, dünya prömiyerini Art Dubai'de gerçekleştirdi ve İstanbul dahil dünyanın pek çok sanat başkentinde sergilenecek.

 • Zonguldak Teknopark Yönetimi Yeni Bina ve Gelişim Projeleri Hakkında Toplantı Yaptı
  00:15 Zonguldak Teknopark Yönetimi Yeni Bina ve Gelişim Projeleri Hakkında Toplantı Yaptı

  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Zonguldak Teknopark Yönetim Kurulu Üyeleri ile Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odasında bir araya geldi. Toplantıda, Zonguldak Teknopark için planlanan yeni binanın inşası ve gelişim projeleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

 • Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı: Uzay ekosisteminde hızlı ilerliyoruz
  02 Mar Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı: Uzay ekosisteminde hızlı ilerliyoruz

  Alper Gezeravcı, Türkiye'nin uzay ekosistemine hızlı bir şekilde girdiğini ve bundan sonra aynı gecikmenin yaşanmayacağını belirtti. Gezeravcı, uzaya çıkma başarısının kendisine değil Türkiye'ye ait olduğunu söyledi. Ayrıca, uzay turizminin önemine dikkat çekerek, hava taşıtlarının yapılması gerektiğini vurguladı. Gezeravcı, Türkiye'nin uzay programının bir hikayenin başlangıç noktası olduğunu ve devamının geleceğini ifade etti.

 • Bakan Kacır: 'Gençlerimizi bilime ve teknolojiye yönlendiriyoruz'
  02 Mar Bakan Kacır: 'Gençlerimizi bilime ve teknolojiye yönlendiriyoruz'

  Bahçelievler'de 15'nci Bilim Merkezi açıldı. Bahçelievler Belediyesi ve TÜBİTAK işbirliğiyle hayata geçirilen Şule Yüksel Şenler Kütüphanesi ve Bilim Merkezi açıldı. Merkezde Astronomi, Havacılık ve Uzay Bilimleri, Matematik, Doğa Bilimleri, Teknoloji ve Tasarım Atölyeleri gibi pek çok farklı branşta eğitimler verilecek.


Advertisement