Hijyen Skandalı, Ekmek Şirketini İflas Ettirdi - Son Dakika

Hijyen Skandalı, Ekmek Şirketini İflas Ettirdi

17.02.2012 15:31
Hijyen Skandalı, Ekmek Şirketini İflas Ettirdi, System.String[]

Almanya'da geçtiğimiz günlerde hijyen skandalıyla sarsılan Müller Brot isimli ekmek fırını ve unlu mamuller şirketi, iflas başvurusunda bulundu.

Almanya'da geçtiğimiz günlerde hijyen skandalıyla sarsılan Müller Brot isimli ekmek fırını ve unlu mamuller şirketi, iflas başvurusunda bulundu.

Münih şehrinin pek çok yerinde pastahaneleri bulunan şirket sağlık skandalının ardından, 30 Ocak 2012 tarihinde üretimi durdurmuş ve satışlarında ciddi kayıplar yaşamıştı. Süper marketler zinciri Lidl'dan sonra Aldi Süd adlı süper marketler zincirinin de Müller Brot'dan ürün satın almayı durduğu kaydedildi.

Müller Brot'un iflas başvurusuna rağmen üretime devam edeceği ve bunun için gerekli parayı kullanmasına iflas yönetimi tarafından izin verildiği kaydedildi. Günlerdir üretim tesisinde tepeden tırnağa temizlik yapan şirketin bin 300 çalışanını ise işsiz kalma korkusu sardı. Şayet üretime izin verilmezse, tüm çalışanlar işsiz kalacak.

Bavyera Sağlık Bakanı Marcel Huber, tekrar üretime ancak sağlık denetimcilerinin onay vermesiyle izin verilebileceğini söyledi. Bu tartışmaların eşliğinde Federal Gıda Denetimcileri Derneği, gıda sektöründe hizmet veren şirketlerin hijyenik durumlarını denetlemek için daha fazla personel talep etti. Dernek yetkilileri hali hazırda 2 bin 500 sağlık denetimcisinin 1,1 milyon işletmeyi kontrolden sorumlu olduğunu ve ancak daha fazla personel sayesinde üretici firmaların kontrolcülerin baskısını hissedeceği ifade edildi.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Ekonomi Hijyen Skandalı, Ekmek Şirketini İflas Ettirdi - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Hatay'da terör saldırısı! Herhangi bir can kaybı yok, operasyon devam ediyor Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın eşi Anna Hakobyan: Kadın birlikleri oluşturup eğitimlere başlıyoruz Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım 16 yaşındaki çocuğun yerde bulduğu cisim elinde patladı, parmakları parçalandı Cem Yılmaz ile Serenay Sarıkaya ayrıldı mı? Sosyal medya hesapları yalanladı Son Dakika: Fatih Terim, Galatasaray'daki görevine devam edeceğini duyurdu