Hilmi Bilgin: İlkeli Eleştiriye Her Zaman Açığız - Son Dakika

Hilmi Bilgin: İlkeli Eleştiriye Her Zaman Açığız

5 yıl önce

AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, basının kendilerini eleştirmesinden hiçbir zaman rahatsızlık duymadıklarını, bilakis bilgilendirici, yönlendirici, ilkeli haber ve yorumlara da her zaman saygı duyduklarını söyledi.

Hilmi Bilgin: İlkeli Eleştiriye Her Zaman Açığız, System.String[]

AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, basının kendilerini eleştirmesinden hiçbir zaman rahatsızlık duymadıklarını, bilakis bilgilendirici, yönlendirici, ilkeli haber ve yorumlara da her zaman saygı duyduklarını söyledi. Basının, özellikle de yerel medyanın kamu adına sorgulayıcı ve denetleyici bir görevinin olduğunu ifade eden Milletvekili Bilgin, “Biz siyasetçiler her zaman şehirdeki olumsuzlukları, aksaklıkları, eksiklikleri göremeyebiliriz. Hem ülke ve hem de yerel gündemin takibinde biz siyasetçiler basından ciddi yararlanıyoruz. Hiçbir zaman ne şahsi ne de partimiz bu tür pozitif eleştirilerden rahatsızlık duymadık.” diye konuştu.


AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kuzu ile birlikte Basın İlan Kurumu (BİK) Sivas Şube Müdürü Mustafa Yüksel’i ziyaret etti. Bilgin ve Kuzu, BİK Müdürü Yüksel’den Sivas basınıyla ilgili bilgi aldı. Yasama, yürütme ve yargıdan sonra basının da dördüncü demokrasi güç olduğunu vurgulayan Milletvekili Bilgin, bu gücü kötüye kullanmak isteyenlere de kendisinin prim vermediğini belirtti. “Eğer benim bir yanlışım varsa, hakaret etmeden, hatta hakarete varacak bir imada bile bulunmadan haber, yorum yapılabilir. Bunu her zaman saygıyla karşılarım.” diyen Bilgin, yeni Türkiye’de basının geçmişte olduğu gibi bir araç olarak kullanılamayacağının altını çizdi. Bilgin, “Tehdide, şantaja boyun eğmedik, eğmeyeceğiz de. Eksiklerimizi gösteren basın mensuplarına da hep saygı duyduk, kendilerine teşekkür ettik. Bundan sonra da bizi üslubuyla eleştirenlere saygımız sonsuz. Yalnız, çıkar amaçlı yapılan haberleri de çok kale almadığımızın bilinmesini isterim.” dedi.


Milletvekili Bilgin, Sivas basınıyla ciddi sorunlarının olmadığının altını çizdi. Yerel gazetelerin güçbirliği yaparak birleşmesinden önce de sonrasında da basınla seviyeli bir diyaloglarının olduğunu kaydeden Bilgin, şöyle konuştu: “Gazetelerin birleşme sürecini yakından takip ettim. Gelinen nokta itibariyle; gazetelerin güçbirliği yapması Sivas adına iyi oldu.”


BİK Sivas Şube Müdürü Yüksel de Sivas’ta tüm gazete sahiplerinin elini taşın altına koyduğunu, büyük fedakârlıkların yapıldığını hatırlatarak, Sivas’ın üç gazete çatısı altında birleşmesinin diğer illere örnek olduğunu aktardı.

Haber Yayın Tarihi: 05.08.2015 06:11 Kaynak: CİHANSon Dakika

Avrupa'da fuhuşa en çok para aktaran ülke İngiltere oldu
Uygunsuz görüntüleri ortaya çıkan oyuncu Berk Oktay'dan dava sonrası ilk açıklama: Namus davamdır Davutoğlu ve Babacan'ın fotoğrafını paylaşan Cem Uzan'dan yeni iddia: Belgeler elimde yargılanacaksınız