Hindistan'da Bebek Kaçakçılığı - Son Dakika

Hindistan'da Bebek Kaçakçılığı

05.07.2018 20:15
Hindistan'da Bebek Kaçakçılığı, System.String[]

Hindistan'ın doğusunda Rahibe Teresa tarafından kurulan bir hayır kurumunda, 2 kişi bebek kaçakçılığı yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alındı.

Hindistan'ın doğusunda Rahibe Teresa tarafından kurulan bir hayır kurumunda, 2 kişi bebek kaçakçılığı yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alındı.

Polis yetkilisi Aman Kumar, Jharkhand eyaletindeki, evlenmemiş hamile kadınların kaldığı Hayırsever Misyonerler Cemiyeti'ne bağlı bir hayır kurumunda, bir rahibe ve bir personelin bebek kaçakçılığı yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alındığını ve sorgulandıklarını kaydetti.

Hint bir çiftin, Anima Indwar isimli kişiye 2 aylık bir bebek için 1760 dolar ödediklerini ve bebeği aldıklarını fakat daha sonra bazı işlemler için bebekle kuruma çağrıldıklarını anlattıklarını ifade eden Kumar, Hint karı kocanın, Indwar'ın bebeği kendilerinden geri alması ve parayı vermemesi üzerine şikayette bulunduğunu söyledi.

Kumar, hayır kurumunda kaçakçılıkla ilgili başka şikayetler üzerine soruşturma başlattıklarını ifade etti.

Rahibe Teresa, 1950 yılında Kalküta'da Hayırsever Misyonerler Cemiyeti'ni kurmuştu. Cemiyet zamanla dünyanın 450 noktasında 4 bin rahibenin görev yaptığı bir kurum haline geldi.

Rahibe Teresa, 1997'de Kalküta'da yaşamını yitirmişti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hindistan'da Bebek Kaçakçılığı - Son Dakika


Son Dakika

Genç ressam Sinem Demirci'nin son çalışması büyük beğeni topladı Son Dakika! Aliyev: Eğer Azerbaycan'a dış müdahale olursa, Türk F-16'larını semada göreceksiniz Son Dakika! Aliyev, Ermenistan'a silah gönderen ülkelere yüklendi: Listesi bende var, ateşkes isteyen niye silah gönderir? 6 aylık hamile eşinin gözleri önünde öldürülmüştü! Olayın görüntüleri ortaya çıktı Polis peşlerine düşünce 1 kilo esrarı yola döktüler Araba kiralamak isterken her şeyini kaybeden emekli yarbayın hayatı kabusa döndü Fransız futbolcu Pogba, Macron'un İslam karşıtı sözlerine kızıp Milli Takım'ı bıraktı Rus sosyal medya fenomeni Mihail Litvin, lüks aracını benzin dökerek yaktı