Tek ısırıkla öldürüyor! Asya'nın en tehlikeli çift başlı engerek yılanı Hindistan'da bulundu - Son Dakika

Tek ısırıkla öldürüyor! Asya'nın en tehlikeli çift başlı engerek yılanı Hindistan'da bulundu

Asya'nın en tehlikeli yılanı, Hindistan'da tespit edildi. Nadir görülen çift başlı ölümcül Russell engerek yılanı, tek bir ısırıkla insanı öldürebiliyor.

Hindistan'da Asya kıtasının en tehlikeli yılanı olarak bilinen ve çok nadir görülen çift başlı ölümcül bir Russell engerek yılanı bulundu. Yılanın zehrinin diğer yılanlardan farklı olduğu ve tek bir ısırıkla öldürebildiği ifade edildi.

NADİR GÖRÜLÜYOR

Hindistan'ın Maharaştra eyaletindeki bir evin dışında çok nadir görülen çift başlı ölümcül bir Russell engereğine rastlandı. Ölümcül yılanın yeri tespit edildikten sonra, detaylı araştırma yapmak üzere bir tesise götürüldü. Dünyanın en ölümcül yılanlarından biri olmasına rağmen, çift başlı Russell engereğinin vahşi doğada savunmasız olabileceği belirtildi.

ASYA'DAKİ EN TEHLİKELİ YILAN

Uzmanlar, Russell engereğinin Asya'daki en tehlikeli yılanlardan biri ve her yıl binlerce kişinin ölümüne neden olduğunu belirtiyor. Yılan tarafından ısırılan kişinin ağrıdan kusmaya, baş dönmesine ve böbrek yetmezliğine kadar geniş bir yelpazede semptomlar yaşayabileceği ifade edildi.

Tek ısırıkla öldürüyor! Asya'nın en tehlikeli çift başlı engerek yılanı Hindistan'da bulundu

Haber Yayın Tarihi: 14.08.2020 10:11 - Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Tek ısırıkla öldürüyor! Asya'nın en tehlikeli çift başlı engerek yılanı Hindistan'da bulundu - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (12)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı üçlü Doğu Akdeniz zirvesinden Yunanistan mesajı çıktı Munzur çayında kaybolan ağabeyden sonra kardeşinin de cansız bedeni bulundu Bursa'da HES kodu olmadan kamu binalarına ve AVM'lere girilemeyecek İntikam hırsı rahat bırakmadı! Babasını darbeden şahsı, döverek öldürdü Arkadaşlık isteğini kabul etmeyen kadını öldüren şahıs, aynı silahla intihar etti Kendisine şiddet uygulayan eşinin tahliyesini isteyen kadının talebi kabul edildi Ormanlık alanda cansız bedenine ulaşılan Duygu Çelikten'e annesinden acı veda Bodrum'a gelen yazlıkçıların birçoğu koronavirüs nedeniyle geri dönmeyince ilçenin nüfusu 400 bine çıktı