Hindistan'da fabrikada yangın çıktı: 43 ölü, 50 yaralı - Son Dakika

Hindistan'da fabrikada yangın çıktı: 43 ölü, 50 yaralı

2 ay önce

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de bir fabrikada çıkan yangında 43 kişi yaşamını yitirdi, 50 kişi yaralandı.

India Today'in haberine göre, başkentin işlek caddelerinden Rani Jhansi Yolu'nda bulunan 5 katlı bir karton fabrikasında saat 05.30 civarında yangın çıktı. Yolun çok dar olması nedeniyle itfaiyecilerin müdahalede zorlandıkları yangında, 43 kişi hayatını kaybetti, 50 kişi yaralandı.

FABRİKADA YANGIN TAHLİYE ÇIKIŞI OLMADIĞI İDDİA EDİLDİ

Delhi İtfaiye Hizmetleri Direktörü Atul Gard, yangına 50'den fazla itfaiyecinin müdahale ettiği bilgisini paylaştı. Gard, fabrikada çok miktarda yanıcı maddenin bulunduğunu vurgulayarak, fabrikada yangın tahliye çıkışı ve yangın söndürme ekipmanlarının bulunmadığını söyledi.

FABRİKA SAHİBİ GÖZALTINA ALINDI

Yeni Delhi polisi, yangınla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, fabrika sahibini "taksirle adam öldürmeye sebebiyet verme" ve "yangın söndürme ekipmanları bulundurmama" suçlamalarıyla gözaltına aldı.

ÖLENLERİN AİLELERİNE TAZMİNAT ÖDENECEK

Yangının elektrik kontağının kısa devre yapması sonucu çıktığı tahmin ediliyor. Yetkililer, yaşamını yitiren işçilerin ailelerine kişi başı yaklaşık 2800 dolar tazminat ödeneceğini açıkladı.

Hindistan'da fabrikada yangın çıktı: 43 ölü, 50 yaralı
Haber Yayın Tarihi: 08.12.2019 09:56 Kaynak: AASon Dakika

Abdullah Gül'den Elazığ depremiyle ilgili dikkat çeken çıkış: Umarım uyarıcı olur
Vatandaş, deprem bölgesine gelen İmamoğlu'na çağrıda bulundu: Müteahhitler tutuklansın Elazığlı depremzede herkesin aksine kendine sitem etti: O kadar parayı mezara mı götüreceğiz? Bize her şey müstahak

Son Dakika Haberleri