Son Dakika Haberleri: Hindistan'da Sığır Eti Taşıyan Müslümanlar Ölümüne Dövüldü

Hindistan'da Sığır Eti Taşıyan Müslümanlar Ölümüne Dövüldü

25 gün önce

Hindistan'da bir grup saldırgan, 'sığır eti taşıdıkları' iddiası ile Müslüman olan 3 kişiyi ölümüne darp etti.

Hindistan'da bir grup saldırgan, 'sığır eti taşıdıkları' iddiası ile Müslüman olan biri kadın, 3 kişiyi ölümüne darp etti. Hindistan polisi olayla ilgili 5 kişiyi gözaltına aldı. Saldırganlardan 4'ü tutuklandı.

Olay, Hindistan'ın Madhya Pradesh eyaletinde meydana geldi. Yerel medyada yer alan haberlere göre, bir grup saldırgan, araçlarında sığır eti taşıdıklarını gördükleri biri kadın 3 Müslüman'a saldırdı. Saldırganların olay sırasında 'Lord Rama'ya zafer (Jai Shri Ram)' diye slogan attıklarına yer verilirken, saldırganlardan birinin aşırı sağcı bir grup olan 'Ram Sena' üyesi olduğu belirtildi.

AĞACA BAĞLAYIP ÖLDÜRESİYE DÖVDÜLER

Sosyal medyada olayla ilgili paylaşılan görüntülerde, saldırganların iki adamı tek tek kollarından tutup bir ağaca dayadığı ve saldırganlardan birini de sopayla adamlara vurduğu görüldü. Bir süre bu şekilde dayak yiyen adamlar daha sonra yere yatırılarak saldırganlar tarafından dövülmeye devam etti. Görüntülerde, saldırganların dövdükleri adamlardan birine, diğer arkadaşını sopayla ve karısını da terlikle dövdürdükleri görüldü.

''MÜSLÜMANLARA KARŞI SALDIRILAR BAŞLADI''

Öte yandan sosyal medyada görüntüleri paylaşan kullanıcılar, ''Modi'nin seçimi kazanmasından hemen sonra Müslümanlara karşı saldırılar başladı'' ve ''Modi ülkeyi bölüyor'' gibi yorumlarda bulundu.

4 KİŞİ TUTUKLANDI

Polis, olayla ilgili 5 kişinin gözaltına alındığını; bunlardan 4'ünün çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandıklarını duyurdu. Ayrıca, saldırganların herhangi bir politik grupla bağlantılı olup olmadıklarının bilinmediği belirtildi.

Hindistan'da Sığır Eti Taşıyan Müslümanlar Ölümüne Dövüldü
Haber Yayın Tarihi : 25.05.2019 01:58 Kaynak: DHA

YORUMLAR


İsmail Küçükkaya canlı yayında duyurdu: Fox TV, The Marmara otele dava açıyor HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutukluluğu devam edecek TRT eski baş spikeri Şener Mete, Şebnem Bursalı'ya sert tepki gösterdi!