Hindistan'da tecavüzcüsü tarafından yakılan kadın yaşam mücadelesini kaybetti - Son Dakika

Hindistan'da tecavüzcüsü tarafından yakılan kadın yaşam mücadelesini kaybetti

07.12.2019 10:42

Hindistan'da geçen yıl tecavüze uğrayan ve önceki gün kendi duruşması için mahkemeye giderken, içinde tecavüz şüphelisinin de olduğu çete tarafından ateşe verilen 23 yaşındaki kadın hastanede hayatını kaybetti.

Hindistan'da tecavüze uğrayan kadın, kendi duruşması için mahkemeye giderken, tecavüzcüsünün de bulunduğu grup tarafından yakılmıştı. Günlerdir hastanede yaşam mücadelesi veren kadın, hayatını kaybetti.

Uttar Pradesh eyaletinin Unnao kasabasındaki hastanede görevli doktor Shalabh Kumar, vücudunda yüzde 95 yanıkla hastaneye getirilen kadının yapılan tıbbı müdahalelere rağmen kalp ve akciğer yetmezliği yüzünden kurtarılamadığını açıkladı.

Genç kadın, trene binmek için yola çıktığı sırada 5 kişilik bir çete tarafından durdurularak, önce dövülüp, daha sonra üzerine yanıcı madde dökülerek ateşe verilmişti.

ZANLI SERBEST BIRAKILDI

Polis, bu kişilerden birisinin kadına daha önce tecavüz eden zanlı olduğunu belirterek, saldırıyı gerçekleştiren 5 kişinin gözaltına alındığını açıklamıştı. Geçen yıl 12 Aralık'ta genç kadına tecavüze eden kişi önce tutuklanmış, bir hafta önce kefalet karşılığı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Uttar Pradesh eyaletinde, 2017 yılında 4 bin 200 tecavüz vakası kayıtlara geçmişti.

Hindistan'da tecavüzcüsü tarafından yakılan kadın yaşam mücadelesini kaybetti

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Hindistan'da tecavüzcüsü tarafından yakılan kadın yaşam mücadelesini kaybetti - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Kısıtlamalar ne zaman kalkar?" sorusuna yanıt: Son durumu Kabine toplantısı sonrasında açıklarız Donald Trump'ı ayağa kaldıran "REGEN-COV" isimli korona ilacı, vakaları önlemede yüzde 100 başarı sağladı Kısıtlamada kapalı olması gereken restoranda arkadaşlarıyla kaz yiyen Tanju Çolak'ın paylaşımı tepki çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kafe ve restoranlar için destek müjdesi: 40 bin liraya kadar ödeme yapacağız Cinsel organının göründüğü video Nusret Gökçe'nin başına iş açtı Uyuşturucu bağımlısı komşusunun arkadaşını oturduğu siteye almak istemeyince 5 yerinden bıçaklandı Adaylığını açıklamak için düzenlediği iki toplantıyı da polis bastı yine de pes etmedi: Erdoğan'ın hamalı olacağım Can Yaman ve Diletta Leotta aşk sarhoşu! Yeni görüntüleri ortaya çıktı