Hindistan, Pakistan'a ait Twitter hesaplarına erişimi engelledi - Son Dakika

Hindistan, Pakistan'a ait Twitter hesaplarına erişimi engelledi

27.06.2022 22:45
Hindistan, Pakistan'a ait Twitter hesaplarına erişimi engelledi

Hindistan'ın, Pakistan'ın yurt dışı temsilcilikleri ve bir ulusal yayın organının Twitter hesaplarına erişimi engellediği bildirildi.

Hindistan'ın, Pakistan'ın yurt dışı temsilcilikleri ve bir ulusal yayın organının Twitter hesaplarına erişimi engellediği bildirildi.

Pakistan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Hindistan'ın, Pakistan'ın İran, Türkiye, Mısır ve Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği'ne ait resmi Twitter hesaplarına erişimi engellediği belirtildi.

Açıklamada, bunlara ek olarak farklı hesaplara da erişimin engellendiği ve bundan "derin endişe" duyulduğu vurgulandı.

Sosyal medya platformlarının geçerli uluslararası normların yanında durması gerektiği vurgulanan açıklamada, Twitter'dan Pakistan'ın hesaplarına Hindistan'da erişimin bir an önce açılması için harekete geçmesi istendi.

Hindistan merkezli haber sitesi "opindia"daki haberde, Pakistan'ın ulusal yayın organı Radio Pakistan'ın Twitter hesabına erişimin de engellendiği aktarıldı.

Hindistan Dışişleri Bakanlığından konuyla ilgili henüz açıklama yapılmadı.

YORUMLAR
500
Pakistan'da sel: 5 ölü Pakistan'da sel: 5 ölü Pakistan ve İran Serbest Ticaret Anlaşması'nı 6 ayda tamamlamada mutabık Pakistan ve İran Serbest Ticaret Anlaşması'nı 6 ayda tamamlamada mutabık Hindistan'da sahte polis karakolu kuran çete 8 ay sonra çökertildi Hindistan'da sahte polis karakolu kuran çete 8 ay sonra çökertildi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hindistan, Pakistan'a ait Twitter hesaplarına erişimi engelledi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement