Hırka-i Şerif Ramazan'ın İlk Cuma'sında Ziyarete Açıldı - Son Dakika

Hırka-i Şerif Ramazan'ın İlk Cuma'sında Ziyarete Açıldı

9 ay önce

Hırka-i Şerif Ramazan'ın ilk Cuma'sında ziyarete açıldı Hırka-i Şerif açılış töreni havadan görüntülendi İSTANBUL - Peygamber Efendimiz Hz.

Hırka-i Şerif Ramazan'ın İlk Cuma'sında Ziyarete Açıldı, System.String[]

Hırka-i Şerif Ramazan'ın ilk Cuma'sında ziyarete açıldı

Hırka-i Şerif açılış töreni havadan görüntülendi İSTANBUL - Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in vasiyeti üzerine Veysel Karani Hazretlerine bırakılan kutsal emanetlerden Hırka-i Şerif, Ramazan'ın ilk Cuma'sında düzenlenen törenle ziyaretçilere açıldı.

Hırka-i Şerif, her yıl olduğu gibi Ramazan ayının ilk cuma günü düzenlenen törenle ziyarete açıldı. Hırka-i Şerif Camii'nin bahçesinde düzenlenen törene, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Coşkun Yılmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı. İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz'ın okuduğu duanın ardından Hırka-i Şerif ziyaret edildi.

Kutsal emanet, hafta içi 10.00-18.00 saatlerinde, hafta sonu ise 09.00-18.00 saatlerinde görülebilecek. Ziyaretler, arefe günü ikindi namazı sonrasına kadar sürecek. Hırka-i Şerif, Kadir Gecesi ise teravih namazı sonrası gece saat 02.30'a kadar ziyaret edilebilecek. Yaşlı, hamile ve hasta ziyaretçiler, sıra beklemeden refakatçiler eşliğinde Hırka-i Şerif'i görebilecek.

Hırka-i Şerif'i ziyaret eden Kemal Duranoğlu, "Bu anlatılamaz aslında. Tüylerimiz diken diken. Veysel Karani hazretlerinden Allah razı olsun. Peygamber aşkıyla gitmiş ve bunu buraya getirmiş. Peygamber efendimizin manevi ruhunu yaşıyoruz. Burada onu görmüş gibi hissediyoruz. Dualarla mübarek Ramazan-ı şerifi eda ederken kutsal emanetleri de ziyaret edip gelecek nesillere anlatarak yaşatacağız. Peygamber efendimizin manevi huzurunda gibi kendimizi hissediyoruz. Her sene Ramazan'ın ilk cuması ziyaret ederiz" dedi.

Ziyaretçilerden Ahmet Turan, "Çok heyecanlıyız. Efendimizin (s.a.v) Hırka-i Şerif'ini ziyaretten çok mutluyuz. Veysel Karani'nin ilahileriyle büyüdük. Yunus Emre'nin yazdığı ilahilerle büyüdük. Bugün burada, bu açılışta olmaktan çok mutluyuz. Peygamber efendimizi Ravza-i mutahhara da ziyaret etmek nasip oldu.Umreye ve hacca gitmek nasip oldu. Burada başka bir heyecan var. Daha bir yakinen, Hırka-i Şerif'in burada ziyarete açılması, efendimiz (s.a.v) giydiği hırkanın maneviyatı buraya yansıyor. Defalarca ziyaret etsek doymuyoruz" şeklinde konuştu.

Hırka-i Şerif Ramazan'ın İlk Cuma'sında Ziyarete Açıldı

Haber Yayın Tarihi: 11.05.2019 12:06 Kaynak: İHASon Dakika

Son Dakika: Elazığ'daki depremde ölü sayısı 19'a yükseldi
Kızılay Başkanı Kınık, deprem sonrası bağış talep etti! Tepkiler gelince paylaşımı sildi Meral Akşener, deprem haberini alınca Fatiha Suresi'ni okuyup siyaset konuşmayı bıraktı

Son Dakika Haberleri