Hırsızlar, 110 Bin TL'lik Ziynet Eşyasının Bulunduğu Para Kasasını Kilime Sarıp Götürdüler - Son Dakika

Hırsızlar, 110 Bin TL'lik Ziynet Eşyasının Bulunduğu Para Kasasını Kilime Sarıp Götürdüler

Son Güncelleme: 02.01.2018 15:11

Hırsızlar, 110 bin TL'lik ziynet eşyasının bulunduğu para kasasını kilime sarıp götürdüler Polis zanlıları, kasayı açmaya çalışırken yakaladıGAZİANTEP - G aziantep'te hırsızlar, girdikleri evde 110 bin TL'lik ziynet eşyasının bulunduğu para kasasını kilime sarıp götürdü.

Hırsızlar, 110 bin TL'lik ziynet eşyasının bulunduğu para kasasını kilime sarıp götürdüler

Polis zanlıları, kasayı açmaya çalışırken yakaladı

GAZİANTEP - G aziantep'te hırsızlar, girdikleri evde 110 bin TL'lik ziynet eşyasının bulunduğu para kasasını kilime sarıp götürdü. Hırsızların peşine düşen polis ekipleri bir eve düzenledikleri operasyonda şahısları, kasayı açmaya çalışırken suçüstü yakaladı.

Edinilen bilgiye göre Şehitkamil ilçesine bağlı Çakmak Mahallesi Yeni Sokak'ta yaşayan 75 yaşındaki Emine Yıldız'ın oturduğu eve, dün gece saatlerinde hırsız girdi. Kapıyı zorlayarak açılan evde bulunan ve içerisinde toplamda 110 bin TL'lik takı ve ziynet eşyası yer alan para kasasını kilime saran hırsızlar, kayıplara karışarak izlerini kaybettirdi. Evde inceleme yapan polis ekipleri, bu sabah saatlerinde şahısların izine ulaştı. Polis, şahısların Şahinbey ilçesi Karayılan mahallesi Beyazevler Geçidi 65 numaralı Ömer K'ya ait evde bulunduğunu belirledi.

Kasayı açarlarken yakalandılar

Polis ekipleri, eve düzenledikleri operasyon ile şahısları kıskıvrak yakaladı. İçeride arama yapan ekipler, çalınan para kasasını evde bulurken, henüz açılamadığını belirledi. Zorlanan kasanın yanında açmak için kullanıldığı tahmin edilen eşyalar da ele geçirildi. Zanlılar, kasayı çalmadıklarını söylerken, Güzelvadi Mahallesinde yolda atıl vaziyette bulduklarını belirterek kendilerini savundu.

Polis ekipleri, kasayı incelemenin tamamlanmasının ardından kasa sahibine teslim edeceği belirtildi. Zanlıların sorgularının ardından adli makamlara sevk edileceği öğrenildi.

Vasiyeti yerine getirilecek

Kasanın sahibi Emine Yıldız'ın kızı Fatma Yıldız, çalınan kasada 1 adet 1.5 metre uzunluğunda altın zincir, bir çift burma bilezik, 1 bir adet altın künye, bir kaç Cumhuriyet altını bulunduğunu belirtti. 55 gün önce vefat eden babası Abdullah Yıldız'ın vasiyeti üzerine annesinin bu altınları sakladığını anlatan Fatma Yıldız, "Babam vefat etmeden önce bu altınların torunun düğününde takılmasını vasiyet etti. Annem de vasiyeti yerine getirmek için bu altınları saklıyordu" dedi.

Evi bilen biri girdi

Fatma Yıldız, evde hiç bir eşyaya dokunulmadığını ve evin karıştırılmadığına dikkat çekerek, hırsızların kendi evlerinden alır gibi kasayı götürdüklerini söyledi. Yıldız, "Evde hiç bir dağınıklık, hiç bir karışıklık yok. Direk kasayı bulmuşlar ve götürmüşler. Sanki kendi evlerinden alır gibi kasayı almış, sarmalayıp götürmüşler" diye konuştu.

Para kasasının bulunmasının sevincini de yaşayan Fatma Yıldız, "Zaten annem, babamın vasiyetine sahip çıkamaması nedeniyle çok üzülmüş ve göz yaşı dökmüştü. Bu göz yaşlarının yerde kalmayacağını biliyordum" şeklinde konuştu.

Para kasasının bulunduğu müjdesi verilen anne Emine Yıldız ise "Çok şükür. Eşimin emaneti olan altınları, torunuma ulaştırabileceğim. Kocamın vasiyetini yerine getireceğim" ifadelerini kullandı.

Hırsızlık olayını ilk fark eden torun Süleyman Yıldız da, sadece evin kapısının zorlandığını evden kasa haricinde hiç bir eşyanın alınmadığını kaydetti.

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Hırsızlar, 110 Bin TL'lik Ziynet Eşyasının Bulunduğu Para Kasasını Kilime Sarıp Götürdüler - Son Dakika


Advertisement