Hırsızlar 250 Bin TL'lik Mücevherleri ve Kıyafetleri Çaldı - Son Dakika

Hırsızlar 250 Bin TL'lik Mücevherleri ve Kıyafetleri Çaldı

16.02.2012 12:53
Hırsızlar 250 Bin TL'lik Mücevherleri ve Kıyafetleri Çaldı

Adana'da bir eve giren hırsızlar, kasadaki 250 bin TL değerindeki mücevherleri, evdeki değerli eşyaları ve kıyafetleri alarak kayıplara karıştı.

Adana'da bir eve giren hırsızlar, kasadaki 250 bin TL değerindeki mücevherleri, evdeki değerli eşyaları ve kıyafetleri alarak kayıplara karıştı.

Edinilen bilgiye göre, hırsızlar gündüz vakti Nevin Tenik'in (69) Cemalpaşa Mahallesi'ndeki evine girdi. Tenik'in kız kardeşine gittiği ve kimsenin olmadığı bir saatte 5. kattaki evin demir kapısını levye ile çelik kapıyı ise kredi kartını kullanarak açan hırsılar içeri girdi. Hırsızlar evde değerli bir şey bulmak için alt katı ve üst katı tamamen talan etti. Daha sonra alt katta bulunan özel odadaki kasayı salona getiren hırsızlar kasayı açarak içindeki yaklaşık 250 bin TL değerindeki mücevherleri aldı.

Hırsızlar diğer değerli eşyaları da alarak Tenik'in yatak odasına geçti. Burada da Tenik'in yeni aldığı iki elbiseyi alarak kayıplara karıştı.

Olayın şokunu yaşayan Tenik, "15 yaşında İhsan Sabancıyla evlendim ve 3 çocuğum oldu. Yıllardır yaşadığı bu evde ilk kez böyle bir şeyle karşılaştım. Kız kardeşimden akşam saat 18.00'da evime geldim. Demir kapıyı açmak için anahtarı yuvasına yerleştirdiğimde kapı üzerime doğru geldi. Demir kapıyı tuttum kenara koydum baktım çelik kapı da açık. İçeri girdim ki evin her tarafını talan etmişler kasayı da odadan salona çıkarmışlar. Kasanın içindeki bütün mücevherlerimi almışlar. Gümüş kondolumu da almışlar.

Yukarı kata çıkıp orayı da talan ederek benim yeni aldığım iki tane güzel elbisemi bile almışlar. Hemen polise haber verdim. Polisler geldi inceleme yaptılar. Şimdi hırsızları bulmak için çalışma yapıyorlar. Böyle güvenlikli bir yerde nasıl hırsız girdi hala anlamıyorum. Ama benim zoruma giden mücevherlerimin çalınması değil evin talan edilmesi" diye konuştu.

Polis ekipleri hırsızları yakalamak için çalışma başlattı. - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Hırsızlar 250 Bin TL'lik Mücevherleri ve Kıyafetleri Çaldı - Son Dakika


Advertisement