Hırsızlık çetesine büyük operasyon! Kucaklarında bebeklerle gözaltına alındılar - Son Dakika

Hırsızlık çetesine büyük operasyon! Kucaklarında bebeklerle gözaltına alındılar

14.01.2022 22:04

Kocaeli ve 8 ilde yapılan eş zamanlı operasyonlarda, 30 farklı evden ziynet eşya ve para çaldığı tespit edilen 47 şüpheli adliyeye sevk edildi. Şüpheliler adliyeye sevk edilirken kucaklarındaki bebekler dikkat çekti.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro ekipleri, evden hırsızlık olaylarına ilişkin 1 Ekim 2021-11 Ocak 2022 tarihleri arasında çalışma başlattı.

15 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Kocaeli dışındaki 8 ilde daha hırsızlık olaylarının faillerinin bulunduğu tespit eden polis ekipleri, soruşturmayı daha da derinleştirdi. Kocaeli ve çevre illerde, şüphelilerin evde kimsenin olmadığını tespit ederek, kapı dillerinin düşürülmesi suretiyle hırsızlık yapıldığını tespit etti, bu kapsamda 36 kez ara yakalama yapıldı. Ara yakalamalarda yakalanan 15 şüpheli, çeşitli suçlardan aranma kaydı bulunması sebebiyle tutuklandı. 12 şahsa ise ev hapsi kararı verildi. Ayrıca şüpheliler üzerinden çıkan ve çeşitli olaylarda çalınan malzemelere el konuldu.

KUCAKLARINDA BEBEKLE ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Polis ekiplerinin planlı çalışmaları neticesinde 1 Ekim 2021-11 Ocak 2022 tarihleri arasında Kocaeli ve çevre illerde 30 farklı evden hırsızlık olayına karışıp, 3 milyon 762 bin TL değerinde altın, ziynet eşyası ve para çaldığı tespit edilen 48 şüpheli, özel harekat polisinin de katılımıyla yakalandı. Yakalanan şüphelilerden 1'i serbest bırakılırken, 31'i kadın olmak üzere toplam 47 şüpheli adliyeye sevk edildi. Şüpheliler adliyeye sevk edilirken kucaklarında bebek olduğu dikkat çekti.

Hırsızlık çetesine büyük operasyon! Kucaklarında bebeklerle gözaltına alındılar
Hırsızlık çetesine büyük operasyon! Kucaklarında bebeklerle gözaltına alındılar
Hırsızlık çetesine büyük operasyon! Kucaklarında bebeklerle gözaltına alındılar
YORUMLAR
500
Kocaeli Kitap Fuarı sona erdi Kocaeli Kitap Fuarı sona erdi Kocaeli'de çıkan silahlı kavgada 1 kişi yaralandı Kocaeli'de çıkan silahlı kavgada 1 kişi yaralandı Kocaeli'deki silahlı kavgaya ilişkin gözaltına alınan zanlılardan 2'si tutuklandı Kocaeli'deki silahlı kavgaya ilişkin gözaltına alınan zanlılardan 2'si tutuklandı
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Hırsızlık çetesine büyük operasyon! Kucaklarında bebeklerle gözaltına alındılar - Son Dakika


Advertisement