Hırvatistan'daki yolsuzluk operasyonunda iki milletvekili suçlandı - Son Dakika

Hırvatistan'daki yolsuzluk operasyonunda iki milletvekili suçlandı

Hırvatistan'da düzenlenen polis operasyonunda yolsuzluk iddiasıyla iş adamı Dragan Kovacevic gözaltına alınırken, şüpheliler arasında bulunan iki milletvekilinin de dokunulmazlıklarının kaldırılması istendi.

Hırvatistan'daki yolsuzluk operasyonunda iki milletvekili suçlandı, System.String[]

Hırvatistan'da düzenlenen polis operasyonunda yolsuzluk iddiasıyla iş adamı Dragan Kovacevic gözaltına alınırken, şüpheliler arasında bulunan iki milletvekilinin de dokunulmazlıklarının kaldırılması istendi.

Hırvatistan Polisinden yapılan açıklamada, Yolsuzluk ve Organize Suçları Önleme Birimi (USKOK) ile ortaklaşa düzenlenen operasyonun, "Janaf" isimli ham petrol taşıma şirketinde "zimmete para geçirme" iddiaları üzerine düzenlendiği bildirildi.

Açıklamada, operasyonda "Janaf" Yönetim Kurulu Başkanı Dragan Kovacevic'in gözaltına alındığı, 10 şüpheli arasında isimleri bulunan Hırvat Demokrat Parti (HDZ) Milletvekili Drazen Barisic ve Sosyal Demokrat Parti (SDP) Milletvekili Vinko Grgic'in dokunulmazlıklarının kaldırılması istendiği kaydedildi.

Operasyon kapsamında, olayla ilgisi olabileceği düşünülen mekanlarda aramaların sürdüğü belirtilen açıklamada, iki milletvekilinin dokunulmazlıklarının iptali konusunun en kısa zamanda ulusal meclis gündemine alınacağı öğrenildi.

Bu arada, bugünkü hükümet toplantısı öncesi açıklama yapan Başbakan Andrej Plenkovic, hükümet olarak en başından beri yolsuzlukla mücadeleyi desteklediklerini vurgulayarak, suçlu olduğu kanıtlanan herkesin hesap vereceğini ifade etti.

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 14:37 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hırvatistan'daki yolsuzluk operasyonunda iki milletvekili suçlandı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ajda Pekkan'la aşk yaşadığı söylenen Hakan Altun cephesinden ilk açıklama geldi Cengiz Koraltan, canlı yayında komşuluğun tanımını yapmış: Komşu demek dost demek İzmir'in Çernobil'i için için yanarken tehlike saçmaya devam ediyor Shell, 2022'ye kadar 9 bin kişiyi işten çıkaracak Azerbaycan'ın dünyaca ünlü sporcusu Tofiq Musayev de Ermenistan'la savaşmak için orduya katıldı Kızının katil zanlısının yakalandığını öğrenen acılı anne, Müge Anlı'ya sarılıp ağıt yaktı Türkiye'nin en yüksek gövdeli barajının gövdesinin tamamlanmasına 40 metre kaldı Beraber kahvaltı yaptığı çifti öldürüp, intihar etti