Hisarcık'ta "Doğayı Seviyoruz, Birlikte Koruyoruz" Projesi - Son Dakika

Hisarcık'ta "Doğayı Seviyoruz, Birlikte Koruyoruz" Projesi

06.01.2012 15:21
Hisarcık'ta

Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Cumhuriyet İlköğretim Okulu Anasınıfı tarafından başlatılan "Doğayı Seviyoruz, Birlikte Koruyoruz" Projesi kapsamında pil, mavi Kapak ve atık kağıt toplama kampanyası düzenlendi.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Cumhuriyet İlköğretim Okulu Anasınıfı tarafından başlatılan "Doğayı Seviyoruz, Birlikte Koruyoruz" Projesi kapsamında pil, mavi Kapak ve atık kağıt toplama kampanyası düzenlendi.

Kampanya hakkında bilgi veren Cumhuriyet İlköğretim Okulu Anasınıfı Öğretmeni Aysel Kaptan, " Öğrencilerin küçük yaşta doğa sevgisini aşılamak, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla geri dönüşümü mümkün alan ve ormanların korunması amacıyla atık kağıt toplanmaktadır, Bunun yanı sıra doğaya çok büyük bir zarar veren atık pillerin de toplanarak geri dönüşümün sağlanması amacıyla pil toplama kampanyası da devam etmektedir. Ayrıca bu kampanyada sakat ve yaşlılarımızda unutulmadı. Onlar içinde tekerlekli sandalye temin edebilmek amacıyla mavi kapak toplama kampanyası da başlatıldı. Kampanya sonunda sınıflardan gelen atık kağıt, pil ve mavi kapaklar tek tek kilo veya adeti belirlenip not alınmaktadır. Kampanyamız eğitim öğretim yılı sonuna kadar devam edecektir." Dedi.

Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Ali Bütün, " Kampanya sonunda en çok doğaya geri dönüşüm için atık toplayan sınıfların kapıları Anasınıfı Öğretmeni Aysel Kaptan'ın öncülüğünde öğrencileriyle birlikte süslenecek. Ayrıca Hafta sunu Müdür ve Müdür yardımcısının da katılacağı bir doğa gezi planlanacak. Kazanılan tekerlekli sandalye ihtiyacı olan sakat ve yaşlı bir vatandaşımıza hediye edecekler. "Doğayı Seviyoruz. Birlikte Koruyoruz." Kampanyası büyük bir ilgi görmektedir. Şimdiden yaklaşık 500 adet

pil, 1000 adet mavi Kapak ve 10 çuval atık kağıt toplanmıştır. Bu kampanyamıza herkesin desteğini bekliyoruz." Diye konuştu.

06.01.2012 15: 01 TSİ

NNNN - KÜTAHYA

Hisarcık'ta Doğayı Seviyoruz, Birlikte Koruyoruz Projesi
Hisarcık'ta Doğayı Seviyoruz, Birlikte Koruyoruz Projesi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Hisarcık'ta 'Doğayı Seviyoruz, Birlikte Koruyoruz' Projesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi Cem Yılmaz'dan Fahrettin Koca'ya çağrı: Sağlık personellerine moral toplantısı verin, ücret almadan gelirim Dolar 7,82 ile son iki haftanın en düşük seviyesini gördü Deniz Türüç'ün Leipzig maçındaki performansı taraftarı ikiye böldü Çoban uyuya kalınca kurtlar sürüye saldırdı: 30 koyun telef, 50'si kayıp Cinsel istismara uğrayan kız çocuğu yaşadığı dehşeti anlattı: Uyandığımda çırılçıplaktım Deniz Akkaya ve Sevda Türküsev, görücü usulü evlilik konusunda canlı yayında birbirine girdi Ermenistan'a cepheyi dar eden SİHA'lar, Azerbaycan halkının gündemi oldu: Ele geçirilen köylere "Bayraktar" adı verilsin