HİSARCIKLIOĞLU 60 SENE ÖNCE YARIM KALAN RÜYANIN GERÇEKLEŞMESİNE AZ KALDI - Son Dakika

HİSARCIKLIOĞLU 60 SENE ÖNCE YARIM KALAN RÜYANIN GERÇEKLEŞMESİNE AZ KALDI

23.09.2022 21:29

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 60 sene önce yarım kalan bir rüyanın gerçekleşmesine az bir süre kaldığını belirterek, Türkiye'nin otomobili biz görevi üstlendikten sonra değerli kardeşlerim, sizlere müjdeyi vereyim;

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 60 sene önce yarım kalan bir rüyanın gerçekleşmesine az bir süre kaldığını belirterek, Türkiye'nin otomobili biz görevi üstlendikten sonra değerli kardeşlerim, sizlere müjdeyi vereyim; Allah nasip verirse 29 Ekim'de tüm hakları bizim olan otomobil fabrikasının açılışını yapacağız dedi.

TOBB tarafından Siirt'te yaptırılan 19 derslikli, 516 öğrencinin eğitim göreceği Atatürk Anadolu Lisesi, düzenlenen törenle açıldı. Törene Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Cemil Çiçek, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Kredi Garanti Fonu başkanı Erdoğan Özegen, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Limak Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Siirt Ticaret Odası Başkanı Güven Kuzu, öğrenciler, öğretmenler ve velileri katıldı. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu daha sonra beraberindekilerle kentte çeşitli ziyaretlerde bulundu. Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinin ardından açıklamalarda bulunan Hisarcıklıoğlu, 60 sene önce yarım kalan bir rüyanın gerçekleştirilmesine az bir süre kaldığını belirterek, Türk insanının 120 yıllık hayali, 60 sene önce yarım kalan bir rüyamız vardı. Türkiye'nin otomobili biz görevi üstlendikten sonra değerli kardeşlerim, sizlere müjdeyi vereyim; Allah nasip verirse 29 Ekim'de tüm hakları bizim olan otomobil fabrikasının açılışını yapacağız diye konuştu. (DHA)

YORUMLAR
500
KASTAMONU - TBMM Başkanı Şentop Kastamonu Üniversitesinin akademik yıl açılışında konuştu (2) KASTAMONU - TBMM Başkanı Şentop Kastamonu Üniversitesinin akademik yıl açılışında konuştu (2) Basketbol: Erkekler Federasyon Kupası Basketbol: Erkekler Federasyon Kupası TBMM Başkanı Şentop: Türkiye'yi dünyada etkin bir ülke haline getirmemiz gerekiyor TBMM Başkanı Şentop: Türkiye'yi dünyada etkin bir ülke haline getirmemiz gerekiyor
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel HİSARCIKLIOĞLU 60 SENE ÖNCE YARIM KALAN RÜYANIN GERÇEKLEŞMESİNE AZ KALDI - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement