Hizan Üzümü Tezgahlarda Yerini Aldı - Son Dakika

Hizan Üzümü Tezgahlarda Yerini Aldı

07.09.2012 16:06
Hizan Üzümü Tezgahlarda Yerini Aldı, System.String[]

Hizan üzümü tezgahlarda yerini aldı.

Hizan üzümü tezgahlarda yerini aldı.

İlçenin yüksek tepelerindeki bağlarda yetişen üzüm, Bitlis ve bağlı ilçelerde büyük rağbet görüyor.

Hizan'da manav dükkanı işleten Şirin Güngör, Hizan üzümünün piyasaya çıkmasıyla işlerinde hareketlilik yaşandığını ve vatandaşın yerli üzüme rağbet gösterdiğini söyledi.

Tamamen organik koşullarda yetiştirilen üzümün, beğenilerek tüketildiğini belirten Güngör, "Bitlis bölgesinde en güzel ve en tatlı üzüm Hizan'da yetişmekte. Günde ortalama 500 kilo üzüm satıyorum. Üzümün kilosunu 1,50 liradan satışa sunuyorum. Bazı vatandaşlar da yerli üzümle pekmez yapıyor" diye konuştu.

Muhabir: Yunus Okur

Yayıncı: Berin Arslan Çetin - BİTLİS

Hizan Üzümü Tezgahlarda Yerini Aldı

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Hizan Üzümü Tezgahlarda Yerini Aldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'den Fransa'daki bıçaklı saldırıya ilişkin ilk açıklama: Şiddetle kınıyoruz Fransa'daki bıçaklı saldırganların etkisiz hale getirildiği görüntüler ortaya çıktı Eline aldığı içki kadehiyle trafiğe çıkıp vatandaşlara 'şerefe' diyen sürücüye ceza yağdı Son Dakika! Fransa'da kilise yakınında bıçaklı saldırı: 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var Karabağ'ın sözde lideri Harutyan panik içinde: SİHA'ların korkusuna sığınağa girdi Son Dakika: Devlet erkanı Atatürk'ün huzurunda! İşte Erdoğan'ın Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesaj Prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara büyük fırsat! Yapılandırma için 2 ayınız var Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü