Hizmet-İş Sendikasından İdlib'e insani yardım - Son Dakika

Hizmet-İş Sendikasından İdlib'e insani yardım

16.04.2022 17:25

Hizmet-İş Sendikası Ankara 2 No'lu Şube Başkanlığı, İdlib'e bir tır insani yardım malzemesi gönderdi.

Hizmet-İş Sendikası Ankara 2 No'lu Şube Başkanlığı, İdlib'e bir tır insani yardım malzemesi gönderdi.

Toplanan yardımları İHH Ankara Şubesi iş birliğiyle İdlib'de yaşayanlara götürecek tır için Yapracık TOKİ Konutları'nda uğurlama töreni düzenlendi. Törene, Hizmet-İş Sendikası ve Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ile İHH Ankara Şube Başkanı Hacı Bayram Şahin de katıldı.

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, burada yaptığı konuşmada, İdlib'in, insanların kendi toprağında esareti yaşadığı bir bölge olduğunu belirterek hazırlanan yardımlarla bölge halkına yardım etmek istediklerini anlattı.

İHH Ankara Şube Başkanı Şahin de savaşın 12'nci yılına girdiği Suriye'de ağır bir mağduriyet yaşandığını, Türkiye'nin ve Türk halkının bu duruma kayıtsız kalmadan her zaman yardım elini uzattığını söyledi.

Konuşmaların ardından tır, toplanan yardımları ulaştırmak üzere İdlib'e doğru yola çıktı.

YORUMLAR
500
NATO'ya üye olmak isteiyorlar! Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya ile yapacağı ilk mutabakat toplantısını 26 Ağustos gerçekleştirilecek NATO'ya üye olmak isteiyorlar! Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya ile yapacağı ilk mutabakat toplantısını 26 Ağustos gerçekleştirilecek Bir süredir ortalarda görünmeyen Ata Demirer'in gayrimenkul işine girdiği öğrenildi Bir süredir ortalarda görünmeyen Ata Demirer'in gayrimenkul işine girdiği öğrenildi DEVA Partisi lideri Ali Babacan'dan çarpıcı iddia: Hükümet eylülde karar alıp kasımda seçime gidebilir DEVA Partisi lideri Ali Babacan'dan çarpıcı iddia: Hükümet eylülde karar alıp kasımda seçime gidebilir
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hizmet-İş Sendikasından İdlib'e insani yardım - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement