Son Dakika Haberleri: Hollanda'da futbolcu döven yan hakeme 3 yıl sahalardan men cezası
BBC

Hollanda'da futbolcu döven yan hakeme 3 yıl sahalardan men cezası

7 gün önce

Hollanda Futbol Federasyonu, görev aldığı bir maçta yaşanan kavga sırasında kalecilerden birini döverek beyin sarsıntısı geçirmesine neden olan yan hakeme, 3 yıl sahalardan men cezası verdi. Yan hakem, fiziksel şiddet ve saldırı suçlamasıyla Ağustos ayında da mahkemeye çıkacak.

Mart ayı sonunda, Haarlem Geel-Wit ve Hoofddorp UNO takımları arasında oynanan amatör küme maçında kavga çıktı. 34 yaşındaki yan hakem, bayrağını fırlatarak futbolcuların arasına daldı. Geel-Wit takımı üyesi olduğu ortaya çıkan yan hakem, rakip takımın kalecisinin kafasına arkadan sert bir şekilde vurarak onu yere düşürdü.

KALECİ BEYİN SARSINTISI GEÇİRMİŞTİ

24 yaşındaki kaleci, aldığı darbe nedeniyle beyin sarsıntısı geçirdi. KNEB Disiplin Kurulu ise yaptığı soruşturma sonucunda yan hakemin 3 yıl boyunca sahalardan uzaklaştırılmasına karar verdi. Yan hakem maçtan sonra gözaltına alınmış ancak sorgusu sonrası serbest bırakılmıştı.

Hollanda'da futbolcu döven yan hakeme 3 yıl sahalardan men cezası
BBC
Haber Yayın Tarihi : 12.06.2019 03:04 

YORUMLAR


Paul Scholes'a 8 bin sterlin bahis cezası Arda-Berkay davasında tanık olarak dinlenen Önder Tiryaki, kavga gecesini anlattı Yaşlı çiftin yolda bulup jandarmaya teslim ettikleri çanta, hayatlarını kararttı Oğlunun yediği trafik cezasına sinirlenen baba sinir krizi geçirerek ortalığı bir birine kattı