Dünya koronanın pençesinde kıvranırken kuş gribi illeti de yeniden hortladı - Son Dakika

Dünya koronanın pençesinde kıvranırken kuş gribi illeti de yeniden hortladı

23.10.2020 08:43

Hollanda'da yaban kuğularında kuş gribi virüsünün belirlenmesi sebebiyle çiftçilerden "tavuk çiftliklerindeki hayvanların dışarıyla temas ettirilmemesi" istendi.

Hollanda Tarım, Doğa ve Gıda Kalitesi Bakanlığından yapılan açıklamada, Utrecht şehrine bağlı Kockengen köyünde ölü bulunan 6 yaban ördeğine yapılan testlerin neticesinde 2 hayvanda kuş gribine rastlandığı bildirildi.

"HAYVANLARI DIŞARI SALMAYIN" UYARISI

Açıklamada, aynı bölgede ölen bir yaban ördeğinin de kuş gribi şüphesiyle incelendiği ifade edildi. Tarım Bakanı Carola Schouten, virüsün yayılmasını önlemek için tavuk çiftliklerindeki hayvanların dışarıyla temas ettirilmemesini istedi.

RUSYA VE KAZAKİSTAN'DAN GÖÇEN KUŞLARDAN GELDİ

Bakanlık uzmanları, virüsün Hollanda'ya büyük ihtimalle Rusya veya Kazakistan'dan göçen kuşlar üzerinden geldiği bilgisini paylaştı. Hayvanlarda rastlanan kuş gribi virüsünün, yüksek patojen türü olan H5N8 olduğu kaydedildi.

Ülkede, son yıllarda birçok çiftlikte kuş gribine rastlanmış ve on binlerce tavuk itlaf edilmişti.

Dünya koronanın pençesinde kıvranırken kuş gribi illeti de yeniden hortladı

- Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Dünya koronanın pençesinde kıvranırken kuş gribi illeti de yeniden hortladı - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (2)
  • vatandaş rıza : inşallah bu haberle yumurta stoklayan tavuk eti ve ürünlerine zammı aklından çıkarmayan gece yatarken nasıl zam yapayım sabah uyanırken nasıl zam yaparım diye düşünme delisi fırsatçı istifçi karaborsacı gözü doymaz yamyam sürülerinin elinde o yumurtalar patlar cılka çıkar diyeceğimde yine piyasaya sürerler denetim sıfır maalesef Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

BM duyurdu: Libya'da taraflar kalıcı ateşkes için anlaşmaya vardı Son dakika: Kayseri'deki bombalı saldırının faili PKK'lı terörist Irak'ta yakalanıp Türkiye'ye getirildi Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca, İstanbul'daki pandemi toplantısına çağrılmayan İmamoğlu'yla görüşecek Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm Türkiye'de yeniden tırmanışa geçmiş durumda Nihat Hatipoğlu'nu şaşkına çeviren olay: Sokaktan hayretler içinde geçtim Kaan Yıldırım'dan sevgilisi Hadise'nin doğum günü için romantik paylaşım Lokantada birbirlerine girdiler: Tekme ve yumruklar havada uçuştu İyi niyetinin kurbanı oldu: Eksik adres nedeniyle darbedilen kuryenin yaşama şansı milyonda bir