Hollanda'daki Sivaslilardan ihtiyaç sahibi ailelere destek - Son Dakika

Hollanda'daki Sivaslilardan ihtiyaç sahibi ailelere destek

Hollanda Sivaslılar Platformutarafından başlatılan ve hayırseverlerin yaptıkları bağışlarla hazırlanan yardım paketleri, Amsterdam'daki Gıda Bankası (Voedselbank) aracılığı ile ihtiyaç sahibi gelir düzeyi düşük ailelere ulaştırılmak üzere dağıtılacak.

Kumanya paketlerinde, bulgur, pirinç, makarna, salça, şeker, peynir, salam, sucuk ve hijyenik temizlik malzemesi yer aldı.

Hollanda Sivaslılar Platformu, Ramazan ayı dolayısıyla Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen dar gelirli ve ihtiyaç sahibi 125 aileye gıda ve hijyenik temizlik malzemesi yardımında bulundu. Hayırseverlerin ve İş adamlarının bağışları ve katkılarıyla temin edilen gıda ve hijyenik temizlik malzemesinden oluşan paketler, Hollanda'nın Başkenti Amsterdam'daihtiyaç sahibi gelir düzeyi düşük ailelere haftalık erzak yardımını sağlayan Bos en Lommer Gıda Bankası(Voedselbank)'na dağıtılmak üzere teslim edildi.

Hollanda Sivaslılar Platformu'nun kuruluşundan bu yana devam ettirdiği yardımlaşma geleneğini bu yıl da sürdürdüğünü söyleyen Başkan Çitil,, ''Hem yaklaşmakta olduğumuz Ramazan ayı hem de genel olarak duyulan ihtiyaçların karşılanması için gıda yardımı kampanyası başlattık. Koronavirüs salgından etkilenen ailelere destek olmak amacıyla gerek şahsen, gerekse sosyal medya üzerinden yapılan çağrılar, duyurular karşılık buldu. Ramazan ayının bereketini bir fırsat bilerek, bu zor günlerde yönetim kurulu üyelerimizin istekleri doğrultusunda Amsterdam'dakiihtiyaç sahiplerini unutmadık,kuru gıda yardımında bulunduk. Ramazan ayında da yardım faaliyetlerimize devam edeceğiz. Bu Yardım paketlerinin hazırlanmasında bize destek olan hayırsever vatandaşlarımızdan ve İşadamlarımızdan Allah razı olsun" dedi.''

Bos en Lommer Gıda Bankası (Voedselbank) kordinatörü İsa Seven ise, yaptıkları yardımdan dolayı Hollanda Sivaslılar Platformu üyelerine çok teşekkür ederim. Her hafta en az 125 yardıma muhtaç aileye erzak ve gıda yardımında bulunuyoruz. Bu Koronavrüs salğınından dolayı bayağı erzak sıkıntısı çektik. Hayırseverlerimizin ve kuruluşlarımızın yardımlarıyla bu sıkıntımızı gidermeye çalışıyoruz. Cemiyet ve derneklerimiz büyük ilgi gösteriyorlar. Yardıma muhtaç insanlara dağıttığımız gıda bize yapılan yardımlara bağlı. Maddi ve manevi destek olan hayırseverlerden Allah razı olsun." diye konuştu.

Son Dakika

08:33 Tacize de susmamış! Deniz Bulutsuz, Galatasaraylı basketbolcu Caner Erdeniz'le davalık olmuş 07:19 Rize'de kaybolan 11 yaşındaki çocuk 12 kilometre uzaklıkta bulundu 21:58 Didem Soydan cesur fotoğraflarına bir yenisini daha ekledi! Sokakta transparan kıyafetiyle poz verdi 20:21 Alman medyası açık açık yazdı: Türkiye'ye yönelik seyahat uyarılarının arkasında sağlık endişeleri yok 16:30 Ayrılık kararı alan Messi, Barcelona'nın başına Xavi'nin geçmesi halinde takımda kalacak 15:53 Bay Yanlış dizisinin çekildiği ultra lüks ev ünlü şarkıcının çıktı 15:28 Esra ve Ceyda Ersoy kardeşlerin köpekleri için yaptırdığı mezarlık sosyal medyada gündem oldu 15:25 Denizlispor Başkanı Ali Çetin, maç sonunda sahaya su şişesi fırlattı 14:28 Havai fişek fabrikasındaki patlamada depo sahiplerinin hayatlarını bir bardak su kurtardı 13:40 Uzmanlardan sahte altın uyarısı: Güvendiğiniz yerden alın 11:53 En düşük maaş kaç lira olacak? İşte memur ve emeklinin temmuzda alacağı zamlı aylıklar 11:37 Selçuklu döneminden günümüze kadar gelen Konya'nın eşsiz lezzetlerinden fırın kebabı damak çatlatıyor 11:20 Ünlü sunucu Kelly Brook'tan cinsel ilişki itirafı: Yaş ilerledikçe daha iyi oluyor 09:47 Tiryakilere kötü haber! Sigara ve alkole ÖTV zammı geldi 09:36 Yaklaşanın öldüğü kuyu için vatandaşlar, önlem alınmasını istiyor