Hollanda'nın Skandal Tavrına Tepkiler - Son Dakika

Hollanda'nın Skandal Tavrına Tepkiler

12.03.2017 21:58
Hollanda'nın Skandal Tavrına Tepkiler, System.String[]

Gazze'de Filistinli uzman ve analizciler, Hollanda'nın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya yönelik skandal tavrını eleştirdi.

Gazze'de Filistinli uzman ve analizciler, Hollanda'nın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya yönelik skandal tavrını eleştirdi.

Beytülhikme Danışmanlık Merkezi Müdürü Ahmed Yusuf, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Hollanda'nın davranışı AB üyesi olan bir ülkeye yakışmamaktadır ve medenilik dışıdır." dedi.

Bu davranışın Türkiye'ye karşı büyük bir önyargıyı yansıttığını belirten Yusuf, "Türkiye milyonlarca mülteciye kapı açarak büyük bir yükün altına girdi ve Avrupa ülkelerinin içine düşeceği sorunları azalttı." diye konuştu.

Yusuf, Türkiye'nin insani alandaki tutumu dolayısıyla takdir ve saygıyı hak ettiğini vurgulayarak, Hollanda'nın demokrasi ilkeleriyle çelişen tavrının hiçbir meşru açıklaması olmadığını kaydetti.

Gazeteci yazar Mustafa es-Savvaf, "Bu davranış, Hollanda'nın çirkin yüzünü gösterdi. Türkiye ile Hollanda arasındaki siyasi ortaklık ilişkisi, Hollanda'nın Türkiye'ye karşı edeple muamele etmesini gerektirir." ifadesini kullandı. Savvaf, Türkiye-Hollanda arasındaki diplomatik krizin siyasi bir eğilim taşıdığı görüşünü savundu.

El-Müstakbel Araştırma Merkezi Başkanı İbrahim el-Medhun ise Hollanda'nın tavrının diplomatik saldırganlık olduğunu belirtti. Medhun, yaşananların, Türkiye'nin gelişmesinden duyulan endişenin ve Avrupa ülkelerindeki korkunun ürünü olduğunu belirtti.

Hollanda'nın davranışının, Avrupa ülkelerinin Türkiye'nin hesaplarını karıştırma niyetinin bir sonucu olduğuna işaret eden Medhun, ancak Türkiye'nin hikmetli bir ülke olarak kendisini zayıf düşürmeye çalışan herkese karşı koyacağını kaydetti.

Hollanda'nın Skandal Tavrına Tepkiler

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hollanda'nın Skandal Tavrına Tepkiler - Son Dakika


Son Dakika

18:16 "Gönül" ve "Bu kalp seni unutur mu" şarkılarıyla tanınan Fikret Kızılok ölümünün 20. yıldönümünde saygıyla anılıyor Beşiktaş'tan gündem olan Balotelli açıklaması: Sportif sabıkalı malum futbolcu 17:52 Beşiktaş'tan gündem olan Balotelli açıklaması: Sportif sabıkalı malum futbolcu Erol Bulut'un takımı Gaziantep'in attığı gol, Türk futbol tarihine geçti 17:21 Erol Bulut'un takımı Gaziantep'in attığı gol, Türk futbol tarihine geçti
Ameliyat için hastasından 15 bin TL bıçak parası isteyen profesör iddiaları reddetti 17:17 Ameliyat için hastasından 15 bin TL bıçak parası isteyen profesör iddiaları reddetti Son Dakika! Erdoğan'dan Afgan mülteci açıklaması: Şu anda ABD sorumlulukları yerine getirmedi 17:09 Son Dakika! Erdoğan'dan Afgan mülteci açıklaması: Şu anda ABD sorumlulukları yerine getirmedi Son dakika: A Milli Takım'ın yeni hocası Stefan Kuntz'un maaşı belli oldu! TFF, 1.5 milyon euro maaş ödeyecek 17:00 Son dakika: A Milli Takım'ın yeni hocası Stefan Kuntz'un maaşı belli oldu! TFF, 1.5 milyon euro maaş ödeyecek
Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye yeni jüri üyeleriyle ilk kez fotoğraf paylaştı 16:11 Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye yeni jüri üyeleriyle ilk kez fotoğraf paylaştı Yaptığı yayınların ardından altıncı kez banlanan yayıncının, Twitch partnerliği iptal edildi 15:23 Yaptığı yayınların ardından altıncı kez banlanan yayıncının, Twitch partnerliği iptal edildi
Advertisement