Son Dakika Haberleri: Hollanda Yerine Fas'ı Seçen Hakim Ziyech, Dünya Kupasına Gidiyor

Hollanda Yerine Fas'ı Seçen Hakim Ziyech, Dünya Kupasına Gidiyor

10 gün önce

Hollanda yerine Fas'ı seçince Marco van Basten'den "Yaptığın aptalca" tepkisini alan Hakim Ziyech, Hollanda'nın gidemediği Dünya Kupasında mücadele edecek.

Hollanda Yerine Fas'ı Seçen Hakim Ziyech, Dünya Kupasına Gidiyor, System.String[]

Adı geçtiğimiz sezon  Fenerbahçe ile anılan Hakim Ziyech, milli takım tercihini  Hollanda yerine  Fas'tan yana kullanmıştı. Konuyla ilgili konuşan efsane futbolcu  Marco van Basten, yıldız futbolcunun kararı için "aptalca" ifadesini kullanmıştı.

FAS DÜNYA KUPASINA KATILDI, HOLLANDA ELENDİ

Hakim Ziyech bu açıklamalara tam 1 sene sonra sahadan cevap verdi.  Fas Milli Takımıyla Dünya Kupasına katılma hakkı elde eden 24 yaşındaki futbolcu, o dönem  Hollanda'yı tercih etseydi,  Rusya'daki turnuvayı evinden seyretmek zorunda kalacaktı.

"HOLLANDA, ESKİ HOLLANDA DEĞİL"

Avrupa'da güç kaybettiği için büyük eleştiri alan  Hollanda futbolu, Hakim Ziyech'in  Fas tercihi ve Dünya Kupasına gitme başarısıyla tekrar gündeme taşındı.  Avrupa basınında yer alan haberlerde " Hollanda eski cazibesini yitirdi" yorumlarında bulundu.

Yeni Şafak)

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!

YORUMLAR

Hollanda Futbolu, Son 19 Yılın En Kötü Dönemini Yaşıyor Rusya'daki Nükleer Sızıntı Korkutuyor! Radyoaktif Bulutlar İstanbul ve Trakya Üzerinden Geçmiş
Yıldız Futbolcu Morata'dan Fenerbahçe Paylaşımına Yanıt Galatasaraylı Eski Futbolcu Felipe Melo: O Maçı Hala Unutamadım