Son Dakika Haberleri: Hollandalı Liderden Küstah Çağrı: Türk Büyükelçiler Sınır Dışı Edilsin

Hollandalı Liderden Küstah Çağrı: Türk Büyükelçiler Sınır Dışı Edilsin

8 ay önce

Diyanet, "9 yaşındaki kızlar evlenebilir" iddialarını "Asılsız" diyerek yalanlasa da, Hollandalı ırkçı lider Wilders, yalana sığınıp küstah bir çağrı yaptı: Türk büyükelçiler sınır dışı edilsin.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesindeki Dini Kavramlar Sözlüğü'nde yer alan "İslâm hukukçularınca buluğ çağının alt sınırı, erkekler için 12, kızlar için 9 yaş olarak belirlenmiştir" ifadeleri tepki çekmişti. Bazı kadın ve çocuk dernekleri, ifadelerin "çocuk istismarı" içerdiğini belirterek, ifadeleri eleştirmişti.

DİYANET: GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Diyanet İşleri Başkanlığı, resmi internet sitesindeki buluğ çağı tanımlamasına bazı siyasilerden ve sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine açıklama yapmış ve şu ifadeler kullanılmıştı: "Bazı basın yayın organlarında yer alan, Diyanet İşleri Başkanlığının kız çocuklarının erken yaşta evlenebilecekleri yönünde açıklamada bulunduğuna dair haberler asılsız olup, kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır."

"BARBARLIK" DEDİ

Bu açıklamaya rağmen Hollanda ana muhalefetindeki aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders'ten küstah bir çağrı geldi. Wilders, "9 yaşındaki çocukların evlendirilmesi barbarlık. Batı, Türk büyükelçileri sınır dışı etmelidir" dedi.
Erdoğan'ın Iphone'a Karşı İşaret Ettiği Vestel'den Açıklama: Daha Çok Çalışıp Üreteceğiz ABD'den Türkiye'nin Vergi Kararına İlk Tepki: Yanlış Yöne Giden Bir Adım

ABD Başkanı Trump'ın, Skandal Türkiye Yaptırımları ABD'ye Pahalıya Patladı