Holsamder, Samsunlular Geces'inde Omü'yü Ağırladı - Son Dakika

Holsamder, Samsunlular Geces'inde Omü'yü Ağırladı

02.01.2012 14:03
Holsamder, Samsunlular Geces'inde Omü'yü Ağırladı, System.String[]

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörlüğü'nce Avrupa Birliği (AB) Yüksek Öğretim Programlarından "Erasmus Eğitim Programı" kapsamında Almanya'da bulunan personeller, eğitim çalışmalarının yanı sıra üniversitenin de tanıtımına katkı sağlıyor.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörlüğü'nce Avrupa Birliği (AB) Yüksek Öğretim Programlarından "Erasmus Eğitim Programı" kapsamında Almanya'da bulunan personeller, eğitim çalışmalarının yanı sıra üniversitenin de tanıtımına katkı sağlıyor.

Bir süredir Almanya'da bulunan OMÜ personeli Hollanda Samsunlular Derneği'nin (HOLSAMDER) davetlisi olarak her yıl geleneksel olarak düzenlenen Samsunlular Gecesi'ne katıldı.

Hollanda'nın Tilburg kentinde düzenlenen Samsunlular Gecesi'nde konuşan HOLSAMDER Başkanı Cengiz Yıldız, her yıl geleneksel olarak düzenlenen geceye bu yıl Almanya'da eğitim faaliyetinde bulunan OMÜ personelinin de özel olarak davet edildiğini söyledi.

Yıldız, Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden biri olan ve Samsun'da bulunan OMÜ'nün Avrupa ülkelerinde tanıtılmasının bütün Samsunlu gurbetçilerin görevi olduğunu belirterek, "OMÜ, bizim kentimizin üniversitesidir. Bütün Avrupa ülkelerinde tanıtmak ve buradan gelen dostlarımıza yardımcı olmak zorundayız. Herkes bu konuda üzerine düşen görevi yapmalıdır. Avrupa ülkelerindeki üniversiteler ile OMÜ arasında yeri geldiğinde köprü görevi kurmak zorundayız. Samsun'dan, Almanya'ya gelen OMÜ personeli İhsan Güler ve Rasim Aydın'ı davet ettik. Hollanda'da OMÜ'yü tanıtmalarını arzu ettik" dedi.

Hollanda ve Almanya'da iş yerleri bulunan Samsunlu işadamı Zafer Ünyeli ise, Avrupa ülkelerinde Samsunluların birlik ve beraberlik içinde olduğunu, Samsun'un menfaatleri ve tanıtımı için ellerinden gelen çalışmaları sürdürdüklerini ifade etti.

Samsunlular Gecesi'ne katılan OMÜ personeli İhsan Güler, eğitim amacıyla geldikleri Almanya'nın birçok kentinde üniversitenin tanıtımını yaptıklarını söyledi.

Güler, Samsun'un kabuğunu kıran ve gelişme gösteren bir kent olduğunu belirterek, "OMÜ, Samsun'un lokomotifidir. Öğrenci, öğretim üyesi ve personel sayısı ile bir şehir büyüklüğünde. Üniversitemizi en iyi şekilde temsil edebilmek ve tanıtımına katkı sağlayabilme adına çalışıyoruz. Böyle bir etkinlikte özellikle Samsunluların birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olması bizi gururlandırdı" dedi.

OMÜ Personeli Rasim Aydın ise, OMÜ'de sadece Türk vatandaşı öğrencilerin değil yabancı uyruklu öğrencilerinde eğitim gördüğünü belirterek, Almanya ve Fransa'daki yabancı uyruklu öğrencilerin de OMÜ'de eğitim görebileceğini kaydetti.

- SAMSUN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Holsamder, Samsunlular Geces'inde Omü'yü Ağırladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Bir süredir ekranlardan uzak kalan Hülya Avşar, yeni projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Barcelona, Messi'nin Maradona'yı andığı gol sevinci sonrası 3 bin euro ceza aldı Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran adım! Yunanistan'ın F-35 talebine ABD'den olumlu yanıt geldi ABD tarihinde bir ilk! Joe Biden'ın kabinesindeki isim Silivrili çıktı