Son Dakika Haberleri: Hong Kong'da Tur Otobüsü Devrildi: 18 Yaşlı Hıristiyan Öldü

Hong Kong'da Tur Otobüsü Devrildi: 18 Yaşlı Hıristiyan Öldü

12 yıl önce

Hong Kong'ta Dini Ayine Giden Bir Tur Otobüsünün Devrilmesi Sonucu 18 Yaşlı Hıristiyan Öldü.

Hong Kong'da Tur Otobüsü Devrildi: 18 Yaşlı Hıristiyan Öldü, System.String[]
Hong Kong'ta dini ayine giden bir tur otobüsünün devrilmesi sonucu 18 yaşlı Hıristiyan öldü.

Yetkililer kazanın, Hıristiyan gruba ait turistleri taşıyan ve dini bir kutlama için Sai Kung bölgesine giden tur otobüsünün freninin patlamasıyla oluştuğunu açıkladı.

Çoğunluğu yaşlı 61 kişiyi taşıyan ve bariyerlere çarparak devrilen otobüste 44 kişinin de yaralandığı kaydedildi. Polis ilk önce otobüsün kapasitesinin üstünde yolcu taşıdığını belirtmişti ancak sonrasında bu bilgiyi düzelterek kapasitenin 61 olduğunu duyurdu.

Yetkililer, ölenlerin büyük çoğunluğunun kadınlar olduğunu ve yaralılarda aşırı kan kaybı, baş ve kemik kırılmaları görüldüğünü aktardı.

Hong Kong Özel İdari Bölgesi Başkanı Donald Tsang, yaralıları hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Hong Kong'da 2003'te de bir otobüsün şarampole yuvarlanması sonucu 21 kişi hayatını kaybetmişti.
Haber Yayın Tarihi : 01.05.2008 03:03 Kaynak: CHAGörenlerin nutku tutuldu! Döviz bürosundan çıktı, 32 bin lirayı havaya saçtı Nijerya'da çobanlarla çiftçiler arasında çatışma çıktı: 13 ölü AK Parti İstanbul Adayı Yıldırım, Demirtaş'ın mesajıyla ilgili açıklama yaptı: Ülkücü kardeşlerimizin takdirine bırakıyorum