Horasan'da "Verem Savaş Eğitimi" Haftası Etkinlikleri - Son Dakika

Horasan'da "Verem Savaş Eğitimi" Haftası Etkinlikleri

03.01.2012 15:21
Horasan'da

Erzurum'un Horasan ilçesinde verem savaş eğitimi haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Erzurum'un Horasan ilçesinde verem savaş eğitimi haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Horasan Sağlık Grup Başkanı Serdal Fırıncı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, verem savaş eğitimi haftası kapsamında okullarda bilinçlendirme çalışmalarına ağırlık verdiklerini ifade etti.

Fırıncı şunları kaydetti:

"Verem hastalığının belirtileri, geceleri terleme ve hafif ateşlenme, kesik kesik öksürükler, halsizlik ve devamlı yorgunluk halidir. Veremden korunmak için havasız yerlerde kalmamalıyız. Dengeli beslenmeliyiz. BCG verem aşısını yaptırmalıyız. Veremli hastaların eşyalarını kullanmamalıyız. Veremli hastanın tabağından yemek yememeli, bardağından su içmemeli, kaşık ve çatallarını kullanmamalıyız. Öksüren, hapşıran insanlardan uzak durmalıyız. Açık ve temiz havada dolaşmalıyız"

Fırıncı, verem aşısının, sağlık kuruluşlarında ücretsiz olarak yapıldığını sözlerine ekledi.

- ERZURUM

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Horasan'da 'Verem Savaş Eğitimi' Haftası Etkinlikleri - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı