Son Dakika Haberleri: Hoşçakal Yarın Filmi

Hoşçakal Yarın Filmi

8 yıl önce

Hoşçakal Yarın filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Hoşçakal Yarın filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Hoşçakal Yarın Filmi, System.String[]
Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın hikayesi. 1968-1972 yılları arasında tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de öğrenci ve işçi hareketleri alabildiğince yoğundur. Askeri cunta yönetime el koyuyor. Aranmakta olan öğrenciler yakalanıyor ve haklarında idam talebiyle mahkeme başlıyor. Savunma avukatları, gençlerin idam talebini gerektirecek bir suçlarının olmadığını tüm çıplaklığıyla ortaya koyuyor, ama askaeri mahkeme idamda ısrarlı olduğunu belirtiyor. Yargılamalar sonunda üç gence idam cezası çıkıyor. Artık idam için geriye sayım başlıyor. Dışarıda idamların durdurulması için ülke genelinde kampanyalar başlıyor, ama içeride üç genç de sonucun değişmeyeceğini biliyorlar. Onlar ailelerine son mektuplarını yazmaya başlıyorlar.

Yönetmen: Reis Çelik
Senaryo: Reis Çelik
Oyuncular: Bülent Çolak, Mazlum Çimen, Tuncel Kurtiz, Tuncer Necmioğlu, Berhan Şimşek
Filmin Türü: Biyografi, Drama,
Orijinal Adı: Hoşçakal Yarın
Yapımcı Firma: RH Politik Yapımcılık
Yapım Yılı: 1998
Yapım Ülkesi: Türkiye, Fransa, Macaristan, Belçika
Filmin Süresi: 110 dk.

Haber Yayın Tarihi : 08.07.2011 03:21 Fuhuş Yapan Kadınların Gerçek Meslekleri Şaşırttı Karı-Koca, İşkence Görüntülerini Mahkemeye Verince Sokak Ortasında Vurulmuş Giyim Mağazasında Pantolon Deneyen Kadın, Tezgahtar Tarafından Elle Taciz Edildi