Son Dakika Haberleri: House Dehası Thyladomid'den Türkiye'ye Mesaj Var

House Dehası Thyladomid'den Türkiye'ye Mesaj Var

2 yıl önce

Son dönemde elektronik müzik piyasasına damga vuran house dehası Thyladomid'den Türkiye'ye mesaj var. projemlak.com'un sorularını yanıtlayan elektronik müziğin altın çocuğu, İstanbul'a sıklıkla geldiğini ve çok beğendiğini söylüyor.

House Dehası Thyladomid'den Türkiye'ye Mesaj Var, System.String[]
Yükselen hitleri ile elektronik arenaya yön veren Thyladomid, kendini müziğe iten dönüm noktalarından hedeflerine dek birçok ayrıntıyı Türk hayranları ile ilk kez paylaştı.

Dünyanın her noktasında dinleyiciye hitap etme başarısı yakalayan müzisyen, en iyi performansı için Amsterdam ve Barcelona'yı işaret ediyor.

Dünyaca ünlü müzisyenleri İstanbul sahnesine sunan Monkey Project'in organizasyon imzasıyla gerçekleşecek olan performans, 17 Şubat Cumartesi gecesi Flamme'de... Thyladomid'in alev alacağı eşsiz performans öncesi sizi onun kendi sözleriyle baş başa bırakıyoruz:

Kendinizden kısaca bahsedebilir misiniz? Örnek olarak sizi müziğe iten şey neydi, ne zaman çalmaya başladınız?

Adım Thyladomid ve aşağı yukarı sekiz senedir elektronik müzik üretiyor ve çalıyorum. Şu ana kadar Diynamic'den bir adet albüm çıkarttım ve ikincisi Haziran ayında Traum'dan çıkacak. Çocukken piyano çalmaya başlamam kesinlikle benim bir müzisyen olmama ilk adımımdı.

Müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

Eğer bir performans sergiliyorsam genellikle İnsanların enerjisini devam ettiren devamlılığını sağlayan parçaları çalmayı tercih ederim. Ama eğer stüdyoda isem daha çok sıcak ve melodik sesler üretmeye yönelirim.

Amacınız nedir, müziğiniz ile neye ulaşmayı hedefliyorsunuz?

Kendimi en iyi ifade edecek müziği üretmeyi hedefliyorum. Müzik duygularinizi ifade etmek için kullanabileceğiniz bir kapı, aynı zamanda duygularinizi işleyebilmenize de yardımcı oluyor. Geçmişimde bana çok yardımcı oldu.

Solomun ile nasıl tanıştınız ve Diynamic Group'un nasıl bir parçası olduğunuz, bu size ne hissettiriyor?

Eski günlerde demolarımı da Diynamic'e yolluyordum ve sanırım şanslıydım. Beğendiler ve 2011 yılında ailenin bir parçası oldum. Gruba terfi olmadan önce de yıllar boyunca Diynamic Music'i dinliyordum. Hatta, 2007 yılından beri Solomun, Stimming ve Hosh un birkaç plakları vardı bende.

Ürettiğiniz şarkılar arasında sizi en çok etkileyen hangisi neden?

Oh, bu çok zor bir soru. Dürüst olmak gerekirse parçalarım arasında beni en çok etkileyen ya da favori bir parçam olduğunu düşünmüyorum. Bunun sebebi de yarattığım bütün parçaların hayatımın bir dönemini ifade ediyor ve gösteriyor olması.

Bugüne kadar ki en iyi performansınız hangisiydi?

Aynı cevap burada da geçerli. Gerçekten en iyi performansım hangisiydi bunu söylemek zor ama şunu söyleyebilirim ki birkaç tane show var ki bunlarda çalmaktan büyük zevk alıyorum. Özellikle yazın olan festivaller, mesela Fusion festivali ya da Amsterdam'da bizim kendi Büyük Diynamic festivalimiz ya da Barcelona'daki Sonar festivali her zaman için gitmeye değer.

Favori bir DJ'iniz ya da Producer'ınız var mı?

Favori bir Producer'ım yok, ama Robag Whrume, Dj Koze, Olafur Arnarlds, Four Tet, Kiasmos, Bonobo Gibi bir çok artistin değişik çalışmalarını beğeniyorum.

Daha önce İstanbul'da bulundunuz mu? Monkey Project ile Flamme'daki performansınızdan ne bekliyorsunuz?

Evet İstanbul'a sıkça geliyorum. İstanbul hakkında en çok beğendiğim yemekleri ve tabii ki sürekli büyüyen eğlence ve parti kültürü. Flamme' da harika bir gece geçirmeyi ve benim müzik yolculuğuma eşlik etmek isteyecek harika insanlarla tanışmayı ümit ediyorum.

Teşekkürler.
Kaynak: Projemlak
İşsizlikten Bunalıp İntihar Eden Vatandaşın Bıraktığı Not Yürek Dağladı Sokakta Üst Araması Yapan 2 Polis, Hırsızlıktan Tutuklandı

3 Metrelik Piton, Kuşu Havada Yakalarken Görüntülendi