Hrant Dink Cinayeti Davasındaki Karar - Son Dakika

Hrant Dink Cinayeti Davasındaki Karar

19.01.2012 19:20
Hrant Dink Cinayeti Davasındaki Karar, System.String[]

Adana'da, çeşitli sivil toplum kuruluşları ile siyasi partilere üye bir grup, Hrant Dink cinayeti davasında verilen kararı protesto etti.

Adana'da, çeşitli sivil toplum kuruluşları ile siyasi partilere üye bir grup, Hrant Dink cinayeti davasında verilen kararı protesto etti.

5 Ocak Meydanı'nda ellerinde pankart ve dövizlerle toplanan grup, sloganlar atarak Çakmak Caddesi'ni takiben, İnönü Parkı'na kadar yürüdü. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı yürüyüşte zaman zaman polis ile gruptakiler arasında gerginlik yaşandı.

Sloganlar atarak İnönü Parkı'na gelen gruptakiler adına basın açıklamasını okuyan Serpil Aslan, Hrant Dink'in 5 yıl önce tüm insanlığın gözü önünde bir tetikçi tarafından öldürüldüğünü hatırlatarak, delillerin karartılıp, gerçeklerin gizlendiğini, gerçek suçluların açığa çıkarılıp yargılanmasının engellendiğini savundu.

Hrant Dink cinayeti davasında verilen kararı protesto eden Arslan, "Mahkeme bu davayı bitirmiştir, kendince dosyayı kapatmıştır. Ancak bu davanın mahkeme safhası bitmiştir ama dosyası daha kapatılmamıştır. Çünkü Hrant Dink davası, kamuoyu vicdanında kapanmayan davalar kategorisine girerek, Türkiye'yi yöneten güçlerin yazdığı kanlı tarihin 'suç belgesine' dönüşmüştür" dedi.

Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı eylemde grup, basın açıklamasının ardından dağıldı.

- ADANA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Hrant Dink Cinayeti Davasındaki Karar - Son Dakika


Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici