Hrant Dink Davasında Mahkemenin Kararını Kefen Giyerek Protesto Ettiler - Son Dakika

Hrant Dink Davasında Mahkemenin Kararını Kefen Giyerek Protesto Ettiler

19.01.2012 14:49
Hrant Dink Davasında Mahkemenin Kararını Kefen Giyerek Protesto Ettiler, System.String[]

CHP Çankaya İlçe Gençlik Kolları üyeleri, Hrant Dink davasında mahkemenin verdiği kararı kefen giyerek protesto ettiler.

Chp Çankaya İlçe Gençlik Kolları üyeleri, Hrant Dink davasında mahkemenin verdiği kararı kefen giyerek protesto ettiler.

Kızılay'daki Sakarya Caddesi'nde toplanan CHP'li grup üyeleri, 'Katile inat kardeşimizsin Hrant', '5 yıldır yüzleri yok yürekleri yok', 'Katiller bulunsun hesap sorulsun' dövizleri taşıdı. Göstericiler daha sonra üzerlerinde 'Eşitlik, Kardeşlik, Özgürlük, Barış,Adalet' yazan kefenleri giyerek kendilerini iple birbirine bağladı. Grup adına basın açıklaması yapan Yusuf Burak Yurtçu, mahkeme kararını 'hukuk ayıbı' olarak gördüklerini ve kararı kınamak için toplandıklarını ifade etti. Yurtçu, 'Vicdani, hukuku görmezden gelerek karşımıza bir çocuk ve bir ağabeyi dışında hiçbir suçlu koymadılar. Koymaya gücü yetmedi. Kimse bizden 3 tane tetikçi tutuklandı diye bu davadan vazgeçeceğimizi beklemesindedi.

Yapılan açıklamanın ardından 'Ak Güvenlik'yazılı tişörtü giyen bir eylemci, birbirlerine iple bağlı olan ve kefen giyen, eylemcileri yere düşürdü. Eylem açıklamanın ardından olaysız sona erdi.

Hrant Dink Davasında Mahkemenin Kararını Kefen Giyerek Protesto Ettiler
Hrant Dink Davasında Mahkemenin Kararını Kefen Giyerek Protesto Ettiler
Hrant Dink Davasında Mahkemenin Kararını Kefen Giyerek Protesto Ettiler

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Hrant Dink Davasında Mahkemenin Kararını Kefen Giyerek Protesto Ettiler - Son Dakika


Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti