Hrant Dink, "Sessiz Yürüyüş"Le Anıldı (3) - Son Dakika

Hrant Dink, "Sessiz Yürüyüş"Le Anıldı (3)

19.01.2012 16:22
Hrant Dink,

Divan Kavşağı'nda iki koldan yürüyen kalabalık, sık sık "Faşizme inat kardeşimsin Hrant", "Hepimiz Hrant'ız hepimiz Ermeni'yiz" sloganları attı.

Hrant DİNK, "SESSİZ YÜRÜYÜŞ"LE ANILDI (3)

ERGENEKON CADDESİ'NİN TABELASI YİNE DEĞİŞTİRİLDİ

Divan Kavşağı'nda iki koldan yürüyen kalabalık, sık sık "Faşizme inat kardeşimsin Hrant", "Hepimiz Hrant'ız hepimiz Ermeni'yiz" sloganları attı. Yürüyüş nedeniyle Şişli yönüne trafik durduruldu. Kalabalık arasındaki bir grup, yürüyüş sırasında güzergahtaki Ergenekon Caddesi'nin adını "Hrant Dink" olarak değiştirdi. Bu arada yürüyüşe katılanları pencereye çıkarak alkışlayan bornozlu bir kadın dikkat çekti.

RAKEL DİNK KALABALIĞI PENCEREDEN SELAMLADI

Agos gazetesi önünde toplanan yüzlerce kişi Hrant Dink için slogan attı. Gazeteci Karin Karakaşlı Şişli'deki Agos gazetesinin penceresine çıkarak bir basın açıklaması okudu. Basın açıklamasının ardından Rakel Dink, pencereye çıkarak kalabalığı selamladı.

TAŞ VE ŞİŞE ATTILAR

Gösteriden sonra toplananlar dağılmaya başladı. Ayrılanlardan Taksim Meydanı'na yaklaşan bir grup Cumhuriyet Caddesi üzerindeki bankalara taş attı. Tarlabaşı'ndaki 20-30 kişilik bir grup da karşı yönden gelen araçlara taş ve meşrubat şişesi attı. Taksim Meydanı'nda bekleyen polis harekete geçti. Polisin geldiğini gören gruptakiler dağıldı. Kovalamaca sonrasında polis gruptaki bazı kişileri gözaltına aldı. - İstanbul/ Beyoğlu

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Hrant Dink, 'Sessiz Yürüyüş'Le Anıldı (3) - Son Dakika


Son Dakika

Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ne layık görülen isimler belli oldu İstanbul'da Atatürk hologramlı Cumhuriyet Bayramı kutlaması nefes kesti Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici ABD'li model Kendall Jenner, bikinili pozlarını paylaştı