Hsbc Türkiye, 3 Yeni Proje ile "Daha İyi Bir Gelecek İçin" Açev,tog ve Wwf ile Ortak Çalışacak - Son Dakika

Hsbc Türkiye, 3 Yeni Proje ile "Daha İyi Bir Gelecek İçin" Açev,tog ve Wwf ile Ortak Çalışacak

11.10.2013 17:03
Hsbc Türkiye, 3 Yeni Proje ile

HSBC Türkiye, "Geleceğe Gönüllüyüz" kurumsal sürdürülebilirlik anlayışı çerçevesinde eğitim alanında, Anne Çocuk Eğitimi Vakfı (AÇEV) işbirliğiyle "Yaz Anaokulları ve Anne Destek Programı", çevre alanında WWF-Türkiye işbirliğiyle "Su Varsa"...

HSBC Türkiye, "Geleceğe Gönüllüyüz" kurumsal sürdürülebilirlik anlayışı çerçevesinde eğitim alanında, Anne Çocuk Eğitimi Vakfı (AÇEV) işbirliğiyle "Yaz Anaokulları ve Anne Destek Programı", çevre alanında WWF-Türkiye işbirliğiyle "Su Varsa Gelecek Var" projesi ve toplum alanında Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) işbirliğiyle "Aynı Gökyüzüne Bakıyoruz" projesini destek verecek.

HSBC Grup Genel Müdürü ve HSBC Türkiye Genel Müdürü Martin Spurling, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) Başkan Yardımcısı Ayla Göksel, WWF-Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Bayar ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Yönetim Kurulu Eş Başkanı Kerim Paker'in katılımlarıyla gerçekleştirilen basın toplantısında, projelerin detayları ve HSBC Türkiye'nin kurumsal sürdürülebilirlik çalışmaları hakkında bilgi verildi.

-"GÖNLÜMÜZDEN GEÇEN DAHA İYİ BİR GELECEK"-

HSBC Grup Genel Müdürü ve HSBC Türkiye Genel Müdürü Martin Spurling, konuyla ilgili değerlendirmesinde "Kurumsal sürdürülebilirlik alanında dünyanın önde gelen gruplarından biri olarak Türkiye'de eğitim, çevre ve toplum alanlarında 3 projeyi daha desteklemenin heyecanını yaşıyoruz. Bu projeler için kullanılmak üzere HSBC Grubu'nun "Future First" adlı Küresel Eğitim Programı Fonu ve yine HSBC Grubu'nun Su Programı Fonu'ndan 3 yıl için yaklaşık 1.2 milyon dolarlık kaynak sağladık" dedi. Martin Spurling,sürdürülebilir bir Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi için önce sürdürülebilir yaşam ortamının gerekliliğinin bilinciyle uluslararası platformda kazandıkları deneyim ve bilgi birikimini Türkiye'de topluma değer katmak için kullandıklarını belirtti.

-YAZ ANAOKULLARI VE ANNE DESTEK PROGRAMI -

HSBC Türkiye'nin desteklediği ve AÇEV'in sürdürdüğü "Yaz Anaokulları ve Anne Destek Programı" kapsamında, Diyarbakır ve Mardin'de okul öncesi eğitim erişimi olmayan 4-5 yaş grubu çocuklar bilişsel, sosyal ve dilbilgisi açısından okul hayatına hazırlanırken, anneleri de çocuk eğitimi ve bakımı konusunda bilinçlendiriliyor. 2 yılda 810 çocuk ve ailesine ulaşılacak olan programla ilgili değerlendirmede bulunan Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) Başkan Yardımcısı Ayla Göksel de şunları söyledi:

"Eğitim ve sosyo-ekonomik göstergeler açısından zor şartlara sahip bir bölgede olumsuz koşullarda yaşayan çocuklara, okula yazılmadan önce ulaşıyoruz. AÇEV olarak HSBC'nin de desteğiyle yoğun bir eğitim programı kapsamında çocukları okul ortamına kazandırmayı ve daha sonraki yıllarda bu çocuklar üzerinde yapılacak eğitim yatırımları için sağlam bir altyapı oluşturmayı hedefliyoruz".

-SU KITLIĞIĞINA VE BİYO-ÇEŞİTLİLİĞE DİKKAT ÇEKİLECEK-

Öte yandan, HSBC Türkiye'nin, WWF-Türkiye ile birlikte gerçekleştireceği "Su Varsa Gelecek Var" projesi kapsamında hazırlanacak "Türkiye'nin Su Riskleri Raporu" ile Türkiye'de su kıtlığına ve potansiyel risklere dikkat çekilecek. Proje ile ayrıca "Sapanca Gölü için Sürdürülebilir bir Gelecek Raporu" da hazırlanarak ülkemizin önemli tatlı su göllerinden biri olan Sapanca Gölü'nün bölge ekonomisi ve biyo-çeşitliliği açısından önemine dikkat çekilecek. Kamuoyuna açıklanacak olan raporların Türkiye'de suyun ekonomideki rolünü vurgulaması ve su yönetiminde yeni araçların kullanılmasına katkıda bulunması hedefleniyor. Projeye ilişkin bilgi veren WWF-Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Bayar şunları söyledi:"Küresel düzeyde WWF ile HSBC, 2002 yılından bu yana tatlı su kaynaklarının korunması için işbirliği içerisinde. Biz de küresel işbirliğine paralel şekilde WWF-Türkiye ve HSBC Türkiye olarak ülkemizin kısıtlı olan su kaynaklarının üzerindeki riskleri ortaya koymak ve karar vericiler, iş dünyası ve toplumun tüm kesimlerinde farkındalık yaratmak amacıyla yeni bir işbirliğine başlamış bulunuyoruz."

-"AYNI GÖKYÜZÜNE BAKIYORUZ"-

"Aynı Gökyüzüne Bakıyoruz"projesi Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından 2005 yılından bu yana üniversite öğrencisi gönüllülerinin katılımıyla uygulanıyor. HSBC Türkiye'nin desteğiyle İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya'da bulunan Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki tutukevlerinde bulunan çocuk ve gençlerin toplum içindeki yaşamlarına döndükten sonra özgüven sahibi ve topluma uyumlu bireyler olarak yaşamlarını sürdürmelerini kolaylaştırmak hedefleniyor.Proje ile 3 yıl içinde, üniversite öğrencisi gönüllülerinin de dahil olduğu toplam 980 çocuğa ve gence ulaşılacak. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Yönetim Kurulu Eş Başkanı Kerim Paker; "Aynı Gökyüzüne Bakıyoruz" projesiyle ilgili şu görüşleri ifade etti:

"Projemizle, gençlerin içindeki enerjiyi doğru yerlere aktarmalarını, bir fayda yaratmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Suça sürüklenmiş çocuklara, genç insanların bilgi ve deneyim aktarması, onlarla dostluk kurması ve birlikte zaman geçirmeleri bu gökyüzünün altında yaşayan herkes için umut verici. Finansal kaynak sağlamanın yanında, projenin ruhunu benimseyen, aynı heyecanı paylaşan yaklaşımları nedeniyle destek veren HSBC'ye ve bu projenin hayata geçmesini sağlayan ekibe teşekkür ediyoruz."

-HSBC TÜRKİYE'NİN EĞİTİME YÖNELİK ÇALIŞMALARI-

Toplantıda verilen bilgiye göre,HSBC Türkiye eğitim alanındaki katkılarını ÇYDD, TEV ve Darüşşafaka Vakfı aracılığıyla öğrencilere burs temin ederek sürdürüyor. Bugüne kadar yaklaşık 7 bin 400 öğrenciyi destekleyen HSBC Türkiye sadece 2013 yılında toplam 750 bin dolar fon ayırdı.HSBC tarafından 40'a yakın ülkede finanse edilen, Genç Başarı Vakfı işbirliği ve Şişli İlçe Milli Eğitim desteği ile yürütülen Akıllı Para Yönetimi Programı ile 100'ün üzerinde HSBC Gönüllüsü, ilköğretim öğrencilerine bilinçli tüketici olmak ve paranın toplumdaki rolü konusunda eğitimler veriyor. Programı tamamlayan öğrencilerin parayla ilgili öğrendiklerini günlük hayatlarında uygulayabilmeleri, hayatta bilinçli kararlar vermeleri amaçlanıyor.2007 yılından bu yana HSBC Gönüllüleri aracılığıyla ile yürütülen Kardeş Okullar Projesi kapsamında yapılan kırtasiye malzeme, teknolojik ekipman, kıyafet kampanyaları ile şimdiye kadar 64 ilde 200'ün üzerinde okul desteklendi.

Hsbc Türkiye, 3 Yeni Proje ile Daha İyi Bir Gelecek İçin Açev,tog ve Wwf ile Ortak Çalışacak

Kaynak: ANKA

Son Dakika Ekonomi Hsbc Türkiye, 3 Yeni Proje ile 'Daha İyi Bir Gelecek İçin' Açev,tog ve Wwf ile Ortak Çalışacak - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

"20'li yaşlar" akımı için önemli uyarı: Yüz ifadeleriniz kopyalanabilir ABD, Türkiye'yi hukuksuz olarak F-35 programından çıkarmıştı! Çözüm için yeniden diyalog başlayacak ABD, Türkiye'yi hukuksuz olarak F-35 programından çıkarmıştı! Çözüm için yeniden diyalog başlayacak Dağda kurbanlık dana avı başladı! Tanesi 10 ile 20 bin lira arasında satışa çıkıyor Dağda kurbanlık dana avı başladı! Tanesi 10 ile 20 bin lira arasında satışa çıkıyor Efsane aktör Ivan Krasko, kendisinden 48 yaş küçük sevgilisiyle 5.kez nikah masasına oturacak! Efsane aktör Ivan Krasko, kendisinden 48 yaş küçük sevgilisiyle 5.kez nikah masasına oturacak! TFF, Fenerbahçe'nin kural hatası başvurusunu reddetti: İncelendi, kural hatası yok TFF, Fenerbahçe'nin kural hatası başvurusunu reddetti: İncelendi, kural hatası yok 22 ayrı adrese kumar baskını yapıldı! Uyuyor numarası yapan vatandaş ise cezadan kaçamadı 22 ayrı adrese kumar baskını yapıldı! Uyuyor numarası yapan vatandaş ise cezadan kaçamadı "İmamoğlu'nu ben şikayet ettim" diyen Tokatspor Kulübü Başkanı'nı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi Başkanlığı yalanladı El konan 24 lüks otomobille, devleti 27 milyon lira zarara uğrattılar El konan 24 lüks otomobille, devleti 27 milyon lira zarara uğrattılar
Advertisement