Son Dakika Haberleri: HSK, 287 Yargı Mensubunun Görev Yerini Değiştirdi

HSK, 287 Yargı Mensubunun Görev Yerini Değiştirdi

5 gün önce

Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi, 267'si adli yargı hakim ve savcısı 20'si idari yargı hakimi olmak üzere 287 yargı mensubunun görev yerini değiştirdi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1. Dairesi, 267'si adli yargı hakim ve savcısı 20'si idari yargı hakimi olmak üzere 287 yargı mensubunun görev yerini değiştirdi. Kararname ile  Ankara,  İstanbul ve  İzmir'e başsavcı vekili takviyesi yapıldı.

İSTANBUL'DA 3 BAŞSAVCININ YERİ DEĞİŞTİ

Akıncı davası iddianamesini hazırlayan Savcı  Ramazan Dinç  Ankara  Başsavcı Vekili oldu.

İstanbul'da  Beykoz,  Gaziosmanpaşa ve  Büyükçekmece Başsavcıları değişti.

ANKARA BAŞSAVCI VEKİLLERİ DE DEĞİŞTİ

15 Temmuz darbe girişiminde Genelkurmay Karargahı'nda yaşananlara ilişkin çatı davanın duruşma savcısı Aytekin Cenikli,  Ankara  Başsavcı Vekili oldu.

Koza-İpek Holding iddianamesini düzenleyen Savcı Musa Yücel  Ankara Cumhuriyet  Başsavcı Vekili oldu.

15 Temmuz'da Genelkurmay Karargahı'nda arama yapan ve  Ankara'da hakim savcı soruşturmalarını yürüten Ahmet  Akça da  Ankara Cumhuriyet  Başsavcı Vekili oldu.

FETÖ'nün sınav sorularını çalmasıyla ilgili soruşturmaları yürüten Ender Coşkun de  Ankara Cumhuriyet  Başsavcı Vekili oldu.


DSİ, Efes'i Denizle Buluşturacak Proje İçin İhaleye Çıkacak Avm'lere Dadanan Gasp Çetesinin Soygun Yaptıkları Anlar Kamerada
FETÖ'nün Darbe Girişimini Yöneten Firari Adil Öksüz'ün Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı Rusya ile Türkiye Domates Konusunda Anlaştı! 1 Aralık'ta İhracat Başlayacak