Son Dakika Haberleri: Huawei/zhengfei: ABD 5g Teknolojisini Nükleer Bomba Olarak Görüyor

Huawei/zhengfei: ABD 5g Teknolojisini Nükleer Bomba Olarak Görüyor

6 gün önce

– Huawei Technologies kurucusu ve CEO'su Ren Zhengfei, ABD'nin 5G mobil internet teknolojisini, kontrolünde olanlara sağlayacağı güç açısından "maalesef" bir "nükleer bomba" olarak gördüğünü söyledi.

Huawei/zhengfei: ABD 5g Teknolojisini Nükleer Bomba Olarak Görüyor, System.String[]
Huawei Technologies kurucusu ve CEO'su Ren Zhengfei, ABD'nin 5G mobil internet teknolojisini, kontrolünde olanlara sağlayacağı güç açısından "maalesef" bir "nükleer bomba" olarak gördüğünü söyledi.

Handelsblatt'a verdiği röportajda Zhengfei, "Bu değerlendirme doğru değil" dedi ve ABD'nin "yeni bir Soğuk Savaş" görmek istemiyorsa, diğer ülkelerin yükselişini kabul etmesi gerektiğini belirtti. Bunun yanında, özellikle vergi indirimleri açısından ABD Başkanı Donald Trump'a "hayran" olan Zhengfei, söz konusu modelin Çin'e de örnek olabileceğini söyledi:

"Trump harika bir başkan; çünkü, demokratik bir ülkede bu kadar kısa bir zamanda vergi indirimlerini uygulamayı başardı."

Washington'ın Huawei üzerindeki etkisinin şirket üzerinde olumsuz bir etki oluşturmadığını belirten Zhengfei, ilk çeyrekte şirketin gelir ve karında yüzde 30 artış olduğunu söyledi. Zhengfei, şirketin yalnızca ABD müttefiki ülkelerde ciddi etkilenebileceğini belirtti ve "ABD piyasasında gözle görülür bir satış yapılmaması" sebebiyle ABD'de daha çok yer edinmeyi düşünmediklerini söyledi.

Huawei'nin çöküşünün, şirketin dünya genelinde 90 binden fazla patente sahip olması ve kendisini çeşitli sektörlere entegre etmiş olması sebebiyle "bütün dünyaya bir tehdit oluşturacağı" uyarısını yapan Zhengfei, ABD'nin Huawei'nin çeşitli ürüne "gizli" gözetleme cihazı yerleştirdiği iddiasının "peri masalından başka bir şey olmadığını" söyledi. - İstanbul
Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 05:15 Kaynak: DHAABD'nin İran Yaptırımı Kararına Türkiye'den Sert Tepki: Kabul Etmiyoruz ABD'de Yapılan Bir Araştırma Sonucunda Kadınlar İçin Bir Köpekle Uyumanın Bir Erkekle Uyumaktan Daha İyi Olduğu Ortaya Çıktı Almanya'nın Silah İhracatı İlk Çeyrekte Düştü Genç Kadın, Evine Gittiği Kadın ve Arkadaşı Tarafından Dövülüp, Parası Çalındı